Ucuz Roman Kitabı

Ucuz Roman Kitabı

Ucuz Roman Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Ucuz Roman Kitabı kitabının kısa özeti.

Ucuz Roman Kitabı

Çok sayıda izleyiciye göre Quentin Tarantino filmleri, özellikle de Pulp Fiction 1990ların Amerikan sinemasına damgasını vurdu. Filmler sert, tempolu, eğlenceli, üslup sahibi ve popüler kültürün başka ürünlerine zekice göndermelerle doluydu; her biri 90ların postmodernizminin şık birer örneğiydiler. Pulp Fiction ayrıca çarpıcı bir kült başarı kazandı ve internetteki sohbet odalarında ve hayran sitelerinde ateşli tartışmalara neden olan ilk filmlerden biri oldu.

Güney California Üniversitesi Film Çalışmaları bölümünde profesör olan Dana Polan işe Pulp Fictionın üslup ve tekniğini çözümleyerek başlıyor. Polan, kültürel ve toplumsal kodların iç içe geçmesinden popüler kültür göndermelerindeki detaya, şiddetin kullanımından ırkçı küfürlere, sert erkeklerin çocuksu hareketlerinden kadınların rollerine kadar her şeyi Pulp Fictiona yakışan bir keyifle tartışıyor. Filmi izlerken ayrıntıları kaçıranlar üzülmesin, Polan bizlere geriye sarma düğmesini nasıl kullanacağımızı öğretiyor.

Yazar: Dana Polan

Yayınevi: Alfa Basım Yayım Dağıtım

ISBN: 9786051069197

Boyut: 13,5x175

Sayfa Sayısı: 145

Basım Yılı: 2014-09

Basım Yeri: İstanbul

Cilt Durumu: Karton

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Kaynak: Haberler.Com
Son Dakika Güncel Haberleri