Tv Dünyasını Bombaladı

Tv Dünyasını Bombaladı

İpek Tuzcuoğlu Dizi Sektörünün En Önemli Sorunlarından Birinin Ücretlerin Geç Ödenmesi Olduğunu Söyledi

Tv Dünyasını Bombaladı

İPEK TUZCUOĞLU DİZİ SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİNİN ÜCRETLERİN GEÇ ÖDENMESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İpek Tuzcuoğlu televizyon sektörünün kötüye gittiğini söyledi. Tuzcuoğlu sektörde işi bilen yapımcı ile çalışmanın sanatçının kariyeri için ise olmazsa olmaz bir şart olduğunun altını çizdi.

Tuzcuoğlu emekçi sanatçılar ve set işçileri için sendikalaşmanın gerekli olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Ben sabah 10.00'da geliyorum. Sahnelerim çekilip işim bitince çekip gidiyorum. Ama setteki işçiler için durum böyle değil. Yapacakları bir şey de yok. O olmazsa başkası çalışacak. Sendikalaşmak gerekiyor." Tuzcuoğlu, kendisinin de sektörün sorunlarından muzdarip olduğunu ifade etti.

Sanatçı "Paralar verilmiyor, settekilerin paralarını geç ödüyorlar. Adını vermeyeceğim bir yapımcıda benim de param kaldı. 12 yıldır bu sektördeyim ilk kez başıma geliyor. İyi yapımcıyla çalışacaksın, ne paran kalır içeride ne de kariyerin zedelenir' dedi. Piyasada birbirine benzeyen çok sayıda dizi olduğunu da vurgulayan İpek Tuzcuoğlu, "Diziler birbirinin kopyası. Ben, 10 diziyi montajlarım, size bir tek dizi yaparım' dedi.

Kaynak: Gecce