Türkiye Futbol Adamları Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin (Türfad) 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' Başlıklı Geleneksel Ödülleri, Sahiplerini Buldu.

Türkiye Futbol Adamları Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye Futbol Adamları Derneği'nin (TÜRFAD) 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' başlıklı geleneksel ödülleri, sahiplerini buldu.

Ataköy Olimpiyatevi'nde düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan TÜRFAD Genel Başkanı Yılmaz Tokatlı, geçmişe ve değerlere sahip çıkmanın kutsal bir görev olduğunun unutulmaması gerektiğini; sevgi, saygı gibi toplumu birbirine bağlayan asil duyguların kaybolmasına fırsat verilmemesinin lüzum ettiğini söyledi. Bu arada TÜRFAD, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'e gecede 'Özel Hizmet ve Başarı Ödülü' verdi. Şenes Erzik, rahatsızlığı nedeniyle törende yer almazken; ödülünü Yılmaz Tokatlı'nın elinden alan Fatih Terim, yaptığı konuşmada, aldığı ödülün anlamının kendisi için çok büyük olduğunu söyleyerek, "Milli Takım'ın bugünkü durumu, ileride bulunacağı durumun çok gerisindedir. Bundan emin olabilirsiniz" diye konuştu.

TÜRFAD'ın 'İnsanlar Yaşarken de Anılmalıdır' başlıklı geleneksel ödüllerine layık görülen futbol adamları şunlar:

"Bürokrat ve Spor Yöneticisi: Fikret Ünlü (CHP Karaman Milletvekili, Devlet eski Bakanı), İhsan Yalçın (eski vali yardımcısı, Sarıyer Kulübü ve Sarıyer Belediyesi eski başkanı), Ali Doğan (Devlet eski Bakanı, Ülker Kurumsal İletişim Koordinatörü), Sami Yavrucuk (Gençlik ve Spor İstanbul eski İl Müdürü)

Spor Kulübü Yöneticisi: Güven Sazak (Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı), Selçuk Yaşar (Karşıyaka Kulübü eski Başkanı), Erdoğan Şenay (A Milli Takım'ın eski sorumlusu), Alp Yalman (Galatasaray Kulübü eski Başkanı), Aydın Begiter (Eskişehir Kulübü eski Başkanı)

Futbol Hakemi-Gözlemci: Ahmet Şenyiğit (Eski hakem ve TÜRFAD kurucu üyesi), İhsan Tülümen (Eski hakem ve gözlemci), Hilmi Ok (Eski hakem, UEFA ve FIFA gözlemcisi), Günal Akbay (Eski hakem ve gözlemci, Ankara Üniversitesi'nin eski rektörü), Nejat Şener (FIFA kokartlı eski hakem)

Teknik Direktör: Özkan Sümer (Milli Takımlar eski Teknik Direktörü), Necdet Niş (Kulüp teknik direktörü ve eğitimci), Doğan Emültay (Kulüp teknik direktörü ve eğitimci), Çetin Güler (Futbol Federasyonu Eğitim Şubesi Başkanı)

Futbolcu: Faruk Sağanak (eski milli futbolcu), Fethi Heper (eski milli futbolcu, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi), Sıtkı Taşer (eski milli futbolcu), Ergun Öztuna (eski milli futbolcu ve antrenör)

Spor Yazarları: Nezih Alkış (Akşam Gazetesi), Talay Erker (Fotospor Gazetesi), Güven Taner (Star Gazetesi), Vedat Okyar (Vatan Gazetesi)."

Öte yandan, ödül töreninin ardından basın mensuplarının Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında yarın yapılacak Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçıyla ilgili sorularını cevaplayan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, derbilerin her zaman şenlik gibi olduğunu belirterek, "Herkesin derbi heyecanını yaşamasını tavsiye ediyorum. Derbiler her zaman şenlik gibidir. İşin bu tarafına bakmak önemli. Beşiktaş ile Fenerbahçe 100 yıldır karşılaşıyor. Bu son maçları da olmayacak. Benim tek temennim, güzel ve fair-play içinde geçen bir futbol. Herkesin stattan futbolu konuşarak ayrıldığı bir ortam. Derbinin o güzelliğini yaşayalım, onun dışına taşmayalım" dedi.

Derbinin, futbolun dışına taşmaması dileğinde de bulunan Terim, "Futbolun dışında olan taraflar olmasın bu maçta. Sadece sahadaki futbol konuşulsun. Sonuç ne olursa olsun ki sonuçların ne olacağı ortada, 3'ten fazla ihtimal yok. O günün neşesini yaşayalım. Diğer taraflar, hiçbirimizin konuşmak istemediği, üzerinde durmadığı şeyler" ifadelerini kullandı.

(KÇ-KÇ-İK-OK-S)