Türk Telekom, Play-off'a İyi Başladı

Beko Basketbol Ligi Play-off Çeyrek Final Serisi İlk Maçında Türk Telekom, Sahasında Galatasaray Cafe Crown'ı 78-71 Mağlup Ederek 1-0 Öne Geçti.

Türk Telekom, Play-off'a İyi Başladı

Beko Basketbol Ligi Play-off çeyrek final serisi ilk maçında Türk Telekom, sahasında Galatasaray Cafe Crown'ı 78-71 mağlup ederek 1-0 öne geçti.

Türk Telekom, karşılaşmanın son periyoduna 15 sayı farkla girerken, Galatasaray Cafe Crown çok iyi bir performansla maçın bitimine kısa bir süre kala 70-70'lik skorla eşitliği sağladı. Maçın son bölümünde daha az hata yapan ve taktik faulleri iyi değerlendiren Türk Telekom, salondan 78-71 galip ayrıldı.

Türk Telekom Antrenörü Ercüment Sunter, bu tip serilerde ilk maçların çok önemli olduğunun altını çizerek, "Galatasaray Cafe Crown çok iyi bir takım. Serinin ilk maçını mutlak kazanmalıydık. İlk maçlar çok önemlidir. Farkı açtıktan sonra bazı hatalar yapsak da maçı kazanmasını bildik. Henüz ilk maçı kazandık ve 1-0 öne geçtik. Çarşamba günü oynayacağımız 2. maçı da kazanarak, İstanbul'a avantajlı gitmek istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluk. İlk olarak bu seriyi geçmek istiyoruz. Şampiyonluğu kafaya koyduk.

Bunun için sonuna kadar mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Galatasaray Cafe Crown Antrenörü Murat Özyer ise, 2. maçı kazanarak saha avantajını elde etmek istediklerini ifade ederek, "Zor bir deplasmanda formda bir Türk Telekom ile oynadık. Geriden gelmesini bildik ama son 4-5 dakikadaki hücumdaki başarısız hücum tercihleri ve top kayıpları maçı kaybettirdi. Şimdi, Çarşamba günü oynayacağımız 2. maça hazırlanacağız. Ankara'dan 1 galibiyetle ayrılmak istiyoruz. İkinci maçta daha dikkatli oyrayacağız. İkinci maçta, bugün 15 sayı geriden maça ortak olmamızı sağlayan savaşçı oyunumuzu oynamak istiyoruz" dedi.

Türk Telekomlu basketbolcular Barış Özcan ve Bekir Yarangüme, son periyotta fark kapansa da Galatasaray Cafe Crown karşısında iyi bir mücadelenin ardından galip geldiklerini belirterek, seride henüz 1 maç kazandıklarını ve rakiplerini eleyerek şampiyonluğa kadar gitmek istediklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı oyuncular Hüseyin Beşok ve Cüneyt Erden, son çeyreğe 15 sayı farkla girmelerine rağmen farkı erittiklerini ancak mağlup olduklarını ifade ederek, aldıkları mağlubiyeti büyütmediklerini ve 2. maçı kazanarak, İstanbul'a avantajlı bir şekilde dönmek istediklerini kaydetti.

(EKO-AC-OK-S)

Kaynak: İHA