Türk Oteli Bomonti Almanya'de En İyi 25 Otel Arasında

Türk Oteli Bomonti Almanya'de En İyi 25 Otel Arasında

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Türk Oteli Bomonti Almanya'de En İyi 25 Otel Arasında

Taner Tüzün / Nürnberg, 12 Kasım ( DHA ) - Bir buçuk yıldır Nürnberg'in Oberasbach kasabasında faaliyet gösteren' Türk işadamı Murat Baydemir'in sahip olduğu Hotel Bomonti' bir yıl içerisinde Almanya'da 55.000 otel arasında en iyi 25 otel arasına girmeyi başardı.

Taner Tüzün/ Nürnberg, 12 Kasım ( DHA ) - Bir buçuk yıldır Nürnberg'in Oberasbach kasabasında faaliyet gösteren' Türk işadamı Murat Baydemir'in sahip olduğu Hotel Bomonti' bir yıl içerisinde Almanya'da 55.000 otel arasında en iyi 25 otel arasına girmeyi başardı. Tüm uluslararası otel değerlendirme sitelerinde 51 odalı dört yıldızlı butik otel konaklayan müşteriler arasında büyük memnuniyet yaşatıyor. Baydemir Group tarafından dizayn ve inşaa edilen otelin yıllık doluluk oranı sektör ortalamasının çok üstünde.

Otelde verilen bir gala yemeği ile bu başarı kutlandı. Kutlamaya bölgenin saygın isimleri katıldı.Kutlamada açılış konusması yapan Murat Baydemir, otelin başarısında emeği geçen herkese, ama öncelikle otelin direktörü Murat Erdoğan yönetimi altında görev yapan ekibine teşekkkür etti. Bölgeden aldığı desteği, yine bölgeye yatırım yaparak ödediğinin altını çizdi. Dünyaca ünlü şirketler -Playmobil ve Carrera'nın partner oteli olduğunu belirterek, Kazan-Kazan-Modeli'ne önem verdiklerini açıkladı. Karşılayamadıkları talepten dolayı pek yakında bölgede ikinci bir otel açacaklarını belirtti.

Kutlamada konuşma yapan Fürth valisi Matthias Diessl, otelin ilk dört yıldızlı tesis olarak bölgeye büyük bir katmadeğer sağladığının altını çizdi. Otelin komşusu Playmobil Funpark eğlence parkını yılda 800.000 ziyaretci çekerek rekor kırdığını, yine bölgede bulunan yüzme cenneti Palm Beaach'in de yılda 950.000 ziyaretci ağırladığını belirtti. Oberasbach belediye başkani bayan Birgit Huber, otelin kasaba icin büyük bir şans olduğunu dile getirdi. Oberasbach, Otel Bomonti sayesinde dünyaya açılyor, tüm dünyadan insanları kasabamızda ağırlamaktan gurur duyuyoruz dedi. Bavyera milletvekili Arif Taşdelen de bu başarıdan gurur duyduğunu belirterek, göçmenlerin Almanya'ya nasıl katkı sağladığının en güzel örneğinde bulunuyoruz dedi. Yakında Bavyera Meclisi'nin uyum komisyonu toplantısını burada gerçekleştirerek, tüm vekillere uyumu yerinde göstermek istediğini belirtti. Bavyera vekili Barbara Guttenberger de yaptığı konuşmada Fürth bölgesi için otelin büyük bir kazanç olduğunu dile getirerek, bölgenin en anlamlı kutlaması bu gece burada yapılıyor dedi.

Son olarak konuşma yapan dünyaca ünlü oyuncak markası Carrera'nın Avusturyalı sahibi Andreas Stadlbauer, otelin başarı öyküsünü gördükten sonra, otelin hemen yanına küçük ve büyüklerin doyasıya eğleneceği bir Carrera World dünyası kurduk. Nürnberg'in dünyanın oyuncak merkezi olması bu kararımızı etkiledi. Kendisinin de bölgede olduğu zaman konakladığı ilk adres olarak seçtiği Otel Bomonti'nin konforunu övdü. İşadamı olarak dünyada birçok otelde konakladığını, ama Bomonti gibi bir otelin nadir olduğunu söyledi.

Bölgenin tanınmış ahçısı Cenk Aksu'nun hazırladıği kutlama yemeğinden sonra davetlileri Andreas Stadlbauer Carrera dünyasında verdiği bir resepsiyona davet etti. Müzik eşliğinde misafirler sabah saatlerine kadar doyasıya eğlendiler.

Türk davetliler arasında Nürnberg konsolosu Murat Başer, konsolosluk görevlisi Adem Kuru,Ziraat Bank Almanya genel müdürü Ayten Türkmen, Ziraat Bank pazarlama müdürü Seda Önem, Ziraat Bank Nürnberg müdürü Şenbahar İljazı, Türk Hava Yolları Nürnberg müdürü Dr. Osman Hasırcı, Metro Nürnberg müdürü Hakan Gözen, avukat Emre Hızlı, doktorlar Ali Aydın ve Nurcan Demirci-Aydın, işadamları Suat Zal ve İbrahim Gün ile otelin başarısında büyük emeği geçen pazarlama uzmanı Bülent Bayraktar vardı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title