Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Yeni Yerinde

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Yeni Yerinde

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi’nin İkiz Kulelerde bulunan oda ve dernekler binasındaki yeni yeri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in katılımıyla açıldı.

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Yeni Yerinde

Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şubesi'nin İkiz Kulelerde bulunan oda ve dernekler binasındaki yeni yeri Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in katılımıyla açıldı.

Açılışa Vali Güvençer'in yanı sıra, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç ve eşi, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Başkanı Işılay Saygın, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün eşi Şeyda Ergün ile çok sayıda davetli katıldı. Açılışta konuşan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, bugün kuruluşlarının 25. yılını kutladıklarını belirterek, ayrıca bugün büyük önder Atatürk'ün Türk kadınlarına bahşettiği seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıldönümünü biraz öne çekerek, kutlamak istediklerini ifade edip açılışa katılan herkese teşekkür etti.

Açılışa katılan Eski Devlet Bakanı ve Türk Kadınlar Konseyi Derneği Başkanı Işılay Saygın "Manisa şubemizin çalışmalarını takdirle izliyorum. Buradaki birlik beraberliğe, valisi, belediye başkanı ve bütün halkıyla beraber güzel çalışmalarına şahit olmaktan öncelikle bir kadın olarak çok büyük mutluluk duymaktayım. Hiçbir gelirleri olmadan tamamen gönüllülük esasıyla Manisa'nın melekleri başkanımızın şahsında arı gibi çalışıyorlar. Kurdukları kooperatif, ürettikleri ürünler. Tabi ki valimizin, belediye Başkanımızın desteği olmasa bunlar olmaz. Onlardan destek alarak bütün herkesle işbirliğiyle Türkiye'de örnek bir çalışma sergiliyorlar. Gerçekten gönül ister ki bütün kadın kuruluşlarının çalışmaları böyle olsun" şeklinde konuştu.

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer'e Manisa Bezinden dokunan İpek fular hediye etti. Milletvekili Biçer, el emeği Manisa bezinden dokunan bu kumaşın aldığı en güzel hediye olduğunu belirtti. Manisa Bezini dokuyan kadınlara teşekkür eden Biçer, bugün burada Cumhuriyet değerlerine, Atatürk'ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkan kadınlar ile bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, "Bugün özellikle Türk Kadınların Konseyi Manisa Şubemiz için mutlu bir gün. Bir yanda şubemizin 25. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Diğer yanda Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın Türkiye'ye örnek olmasını istediğimiz bir jestiyle sivil toplum örgütleri için yaptıkları, kazandırdıkları bu yapıda derneğimizin kiraladığı bu yeni hizmet biriminin de sembolik olarak açılışını yapıyoruz. Mübeccel hanımın şahsında hepimiz hissettik bu heyecanı. Bu heyecanın sadece bu ana etkinliğe mahsus olduğunu ve tüm üyelerine hissettirecek şekilde kapsadığını çok iyi biliyorum. Bu heyecanla mutlak surette insan, vatan sevgisi ve kadın nezaheti, nezaketi bir araya gelince, fark edenler çok iyi biliyor bir güzellik duruyor. Eğer bugün her şeye rağmen hem mutlu ve huzurlu hem de güzelliklerde berabersek bu ülke için atılan her adımın çok önemi var. Bu atılımlar içerisinde Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi'nin çok büyük bir payı var" dedi.

Konsey bünyesinde kadınların yaptığı Manisa Bezleri de görücüye çıkarken Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı tüm protokole desteklerinden dolayı plaket sundu.

Daha sonra protokol üyeleri hep birlikte yeni büronun açılış kurdelesini kesti. - MANİSA