"Türk Futbolu Çok Gelişti"

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw'ün Basın Toplantısından İlginç Notlar.

Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw, Türk futbolunun çok geliştiğini ve artık oyunun sonucunu değiştirebilecek duruma geldiğini söyledi.

Alman teknik adam Löw, maçın oynanacağı St. Jakob Park Stadı'nda golcü oyuncu Mario Gomes ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Löw, Türk oyuncuların mücadele ruhundan takdirle söz ederek, ''Türkler 15 yıl önce maçların seyrini değiştirebilecek güçte değildiler. Bu yeni bir durum'' dedi.

Löw, Türk Milli Takımı'nın moral gücünün yüksek olduğunu ifade ederek, ''Türkler hırslı ama biz de bu maça hazırız. Ben Türkiye'de çalışırken Türk futbolu bu kadar güçlü değildi. Şimdi teknik olarak birkaç yılda çok geliştiler. Bunu da grupta ve çeyrek final maçlarını kazanarak gösterdiler'' diye konuştu. Eksik oyuncularının bulunmadığını belirten Löw, Türkiye ile heyecanlı ve tempolu bir maç oynayacaklarını beklediğini sözlerine ekledi.

Golcü oyuncu Mario Gomes ise, Türkiye'nin şampiyonada iyi bir performans gösterdiği, yarın 90 dakika sonunda finale çıkan tarafın kendileri olacağına inandığını kaydetti.

(İY-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA