Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında - Haberler
Haberi Paylaş

Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İspanyol bir iş insanının, İstanbul merkezli bir firmadan kiraladığı uçağın içerisinde yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucuların Brezilya polisi tarafından Ribeirao Preto Havalimanı'nda ele geçirilmesinin ardından iki pilot, kabin görevlisi ve teknik personel gözaltına alındı.

İstanbul merkezli bir şirketten İspanyol şahıs tarafından kiralanan uçak, Riyad'dan Malaga'ya ardından da Brezilya'ya hareket etti. Bugün Brezilya'da aramalara takılan uçağın içerisinde yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirildi. Olayın ardından uçağın pilotları ve mürettebatı Brezilya'da gözaltına alındı.

İş adamı Şehmuz Özkan'a ACM Holding'in İspanyol bir kişiye kiraladığı TC-GVA kuyruk tescilli Gulfstream IV tipi uçak önceki gün Riyad'dan 4 Türk mürettebat ile İspanya'nın Malaga şehrine uçtu. Uçak, dün ise Malaga'dan havalanarak Brezilya'ya hareket etti. Brazilya'daki Fortaleza Uluslararası Havaalanı'na bu sabah ulaşan uçak, daha sonra aynı ülkedeki ikinci durağı olan Ribeirao Preto Havalimanı'na indi.

Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında

Uçakta, bu havalimanında gümrük muhafaza ekipleri tarafından yapılan aramada valizler içinde uyuşturucu bulundu. Valizlerden biri mürettebat eşliğinde açıldı. Uçakta bulunan iki pilot ile kabin görevlisi ve teknik personelin gözaltına alındığı öğrenildi. Uçağı kiralayan İspanyol'un ise uçağa hiç binmediği belirtildi. Uçağın bir sonraki sefer noktasının ise Brüksel olduğu ifade edildi.

İstanbul merkezli ACM Havacılık'tan İspanya vatandaşı bir kişiye kiraladıkları uçakta, Brazilya'da yapılan aramalarda uyuşturucu bulunmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, "ACM Havayolları'na ait ticari hava taşımacılığı yapan TC-GVA tescilli uçağımız 4 Ağustos'ta Brezilya Ribeirao Preto Havalimanı'ndan Belçika Brüksel Havalimanı'na uçuş gerçekleştirmek için İspanya pasaportuna sahip yolcu tarafından kiralanmıştır. Brezilya Ribeirao Preto Havalimanı'nda gümrük kontrol noktası olmadığından yine Brezilya Fortaleza Havalimanı'na gümrük çıkışı için inişi gerçekleştirmiştir. Takiben uçağın Belçika Brüksel Havalimanı'na kalkış için hazırlıkları yapıldığı esnada uçağı kiralayan İspanya pasaportuna sahip yolcuya ait şahsi bavullarda, Brezilya güvenlik güçleri tarafından yapılan arama sonucu uyuşturucu madde bulunmuştur. Sözkonusu müşteri ve şahsi eşyalarının şirketimiz ve uçuş ekibimiz ile hiçbir ilgisi olmadığı ve yolcu eşyalarının kontrol sorumluluğunun tamamen havalimanı otoritesinde olduğu ve hukuki sürecin tamamlanmasına müteakip uçuş ekibimiz ve uçağımızın en kısa sürede Türkiye'ye geleceği tüm kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Brezilya polisi Türk uçağında yüzlerce kilo uyuşturucu ele geçirdi! Pilotlar ve hostes gözaltında
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (3)
Panther Panthera:Sabotaj kokan hareketler bunlar, birileri turkiyeyi kotulemeye calisiyor
hakan gardas :Nerenin sevdalisi olursan ol bu arama türkiyede de yapilsaydi ve uyusturucu orada bulunsaydi ucaktakilere madalyon mu takacaklardi? Dostluk bir kenara kanuni islemler ayri bir yere.
Çınar Saraç:Aman bizim Venezuela sevdası abilerimiz olmasın kesin maske kit vardır uçakta böyle şeyler olmaz
500