Tüpraş'ın Kuruluşunun 23. Yıl Dönümü... -Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç: -"tüpraş'ı, Faaliyetlerini Geliştirerek Mevcut Konumundan Daha İyi Yerlere Getirme ve Küresel Bir Oyuncu Yapmayı Hedefliyoruz"

Tüpraş'ın Kuruluşunun 23. Yıl Dönümü... -Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç: -"tüpraş'ı, Faaliyetlerini Geliştirerek Mevcut Konumundan Daha İyi Yerlere Getirme ve Küresel Bir Oyuncu Yapmayı Hedefliyoruz"

Türkiye Petrol Rafinerileri A.ş. (Tüpraş) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç, Tüpraş'ı "Faaliyetlerini Geliştirerek Mevcut Konumundan Daha İyi Yerlere Getirme ve Küresel Bir Oyuncu Yapmayı" Hedeflediklerini Bildirdi.

Tüpraş'ın Kuruluşunun 23. Yıl Dönümü... -Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç: -

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç, TÜPRAŞ'ı ''faaliyetlerini geliştirerek mevcut konumundan daha iyi yerlere getirme ve küresel bir oyuncu yapmayı'' hedeflediklerini bildirdi.

TÜPRAŞ'ın kuruluşunun 23. yıl dönümü dolayısıyla İzmit Rafineri Müdürlüğünde düzenlenen törende, kurumda 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 yılını dolduran personele kıdem armağanları dağıtıldı.

TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç, törende yaptığı konuşmada, Koç Topluluğunun 89 bin çalışanının yeteneği ve özverisiyle, stratejik planları doğrultusunda, Koç topluluğunu dünyanın sayılı şirketlerinden biri haline getirecek adımları birlikte atmaya devam edeceklerini söyledi.

Koç bu arada, köklü bir geçmişi bulunan TÜPRAŞ'ın, Koç Topluluğunun en genç üyesi olduğunu ifade etti.

2006'nın, Koç topluluğu için çok sayıda önemli projenin gerçekleştirildiği ve umut verici gelişmelerin yaşandığı ciddi bir yatırım yılı olduğunu vurgulayan Koç, şunları söyledi:

' 'Avrupa'nın lider şirketleri arasında yer alma vizyonumuz ile kurguladığımız planlarımız, stratejilerimiz ve hedeflerimizde önemli gelişmeler kaydettik. En önemli atılımımızın TÜPRAŞ'ın Koç Topluluğu'na katılması olduğu inancındayım. Hedefimiz sadece topluluğumuz için değil, ülkemiz için de önemli bir varlık olan TÜPRAŞ'ın faaliyetlerini geliştirerek, mevcut konumundan daha iyi yerlere getirmek, küresel bir oyuncu yapmaktır.

Koç Topluluğunun 89 bin çalışanının yeteneği ve özverisiyle, stratejik planımız doğrultusunda, topluluğumuzu, dünyanın sayılı şirketlerinden biri haline getirecek adımları birlikte atmaya devam edeceğiz. Bu yolla yeni bir döneme girmiş olan ülkemizin de ilerlemesine katkımızı artırarak sürdüreceğiz. Türkiye'nin geleceğine güveniyor ve bu gelecek için çalışıyoruz.''

Ömer Koç, iş yapış tarzlarıyla bir dünya şirketi olmayı hedeflediklerini de dile getirirken, ''Kurumsal yönetişim, şeffaflık, sosyal sorumluluk, insan kaynaklarımızın kalitesi gibi alanlarda da en yüksek uluslararası standartları yakalama iddiasındayız'' diye konuştu.

-GENEL MÜDÜR ERKUT'UN KONUŞMASI-

TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut ise özelleştirme sonrası TÜPRAŞ kültürü ile Koç kültürlerinin kucaklaştığını, 10 aylık süre içinde yoğun ve verimli günler geçirildiğini söyledi.

Bu dönem içinde İzmit ve İzmir rafinerilerinin bakımlarının tamamlandıklarını, geçici personel sorununu çözdüklerini ve yatırımlara hız verdiklerini ifade eden Erkut, yatırımları en kısa zamanda devreye almak için ilave maliyetlere katlandıklarını, bunun için üniteleri kısa sürede devreye almaya çalıştıklarını belirtti.

Erkut, 10 aylık performanslarına göre, geçen yıla oranla üretim kaybının kapatılarak yüzde 1'lik artışla 20,3 milyon tona ulaşıldığını vurgularken, şunları kaydetti:

''Toplam satışımızın yüzde 3 artarak 21,4 milyon tona yükseldiğini, ihracatımızın yüzde 33 artışla 5 milyon tona, karlılığımızın da yüzde 34 artarak 645 milyon YTL'ye ulaştığını görüyoruz. Önümüzdeki dönemde organizasyonel yapımızı düzleştirerek, hızımızı ve verimliliğimizi daha da artırmayı planlıyoruz. Yetki ve sorumlulukları daha geniş delege edeceğiz. Eğitim ile insan kaynağımızın etkinliğini artıracağız. Fuel oili daha fazla motorine çevirmek için yeni bir master plan hazırlıyoruz. Tabii ki 'her şeyden önce emniyet' diyerek önce çalışanımız, sonra tesislerimiz emniyetli çalışmak zorunda.''

Konuşmaların ardından kıdem armağanları ve plaketler, Ömer Koç, Yavuz Erkut, İzmit Rafineri Müdürü Uğur Turan ve genel müdür yardımcıları tarafından sahiplerine verildi.

Tören, personelle birlikte yemek yenilmesiyle sona erdi.