Tümamiral Can Erenoğlu Fethiye'de

Tümamiral Can Erenoğlu Fethiye'de

Muğla'nın Fethiye İlçesine Gelen Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Can Erenoğlu, Kardak Kayalıkları ve Balık Çiftlikleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

Tümamiral Can Erenoğlu Fethiye'de

Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Can Erenoğlu, Kardak Kayalıkları ve balık çiftlikleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Fethiye'ye bir ziyaret gerçekleştiren Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Can Erenoğlu, Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli'yi ziyaretinde gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Tümamiral Erenoğlu, balık ölümleriyle tekrar gündeme gelen balık çiftliklerinin yerlerinin değişeceğini belirterek, "Çiftliklerin açığa alınmasıyla ilgili olarak raporlama çalışmaları sürüyor. Görev yelpazemiz oldukça geniş. Görevlerimizden bir tanesi denizlerimizin temizliğidir. Denizlerimizden faydalanmak ve deniz

canlılarının artışı için denizlerimizin temiz olmasını sağlamak. Ayrıca denizlerimizde tarihi eserlerimiz bulunuyor. Bunların korunması görevi de bizlere aittir. Deniz bir milletin özgürlüğü, karakteri ve saygınlığını gösterir. Bunun için gelecek nesillerimize denizlerimizin temiz tutulması konusunda eğitimler verilmeli, denizcilik teşvik edilmelidir" dedi.

Kardak Kayalıkları'yla ilgili sorulara da yanıt veren Tümamiral Can Erenoğlu, "Kardak Kayalıkları bizimdir. Kriz diye bir durum yoktur. Sadece Yunan balıkçıları avlanmak için Türkiye sınırlarına girdi. Bizler de onlara ikazlarda bulunduk. Sorun sadece budur. Yunanistan Sahil Güvenlik Komutanı'yla da görüşmelerimiz sürüyor" diye konuştu.

(FD-SÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA