Protestoların odağındaki Trump, Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılarak göstericilere meydan okudu

Protestoların odağındaki Trump, Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılarak göstericilere meydan okudu

Geçtiğimiz günlerde protestoların devam ettiği sırada sığınağa saklandığı yönünde hakkında iddialar ortaya atılan Donald Trump, göstericilere meydan okudu. Başkan Trump, St. Johns Kilisesi'ne giderken Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrıldı.

02.06.2020 11:27 | Son Güncelleme: 02.06.2020 12:39

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray önünde devam eden protestolar sırasında eline İncil'i aldı, yürüyerek Beyaz Saray'dan ayrıldı. Eylemler sırasında kundaklanmak isteyen kiliseye yürüyerek gelen Trump, basına poz verdikten sonra Beyaz Saray'a yürüyerek döndü.

ABD'de siyahi George Floyd'un Amerikan polisi tarafından öldürülmesinin ardından ülke genelindeki protestoların fitilini ateşlemişti. Başkent Washington DC'ye de sıçrayan eylemler, Beyaz Saray önünde devam etti.

ABD Başkanı Donald Trump da bu sıralarda Beyaz Saray'ın bahçesinde eylemlere ilişkin açıklamada bulundu. "Dünyanın en harika ülkesiyiz" diyen Trump, protestolara karşı yerel yönetimlerin gerekli önlemleri alamadığı ifadelerini kullandı.

'Sığınağa saklandı' denilen Trump'tan gövde gösterisi! Bu kare gerginliği daha da yükseltir

GÖSTERİCİLERE MEYDAN OKUDU

Protestolar sırasında tarihi kilisenin de ateşe verilmek istendiğini sözlerine ekleyen Trump, "kahraman" olarak nitelendirdiği polislerin öldürüldüğünü sözlerine ekledi. Trump konuşmasının ardından İncil'i eline alarak, gösteriler sırasında kundaklanmaya çalışılan St. Johns Kilisesi'ne gitti. Geniş güvenlik önlemleri altında Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılan Trump, göstericilere meydan okuyarak kiliseye geldi.

"DÜNYANIN EN İYİ ÜLKESİYİZ"

Kilise önünde elinde İncil'le basın mensuplarına poz veren Trump, kilise önündeki açıklamaları sırasında, "Dünyanın en iyi ülkesiyiz ve bu ülkeyi her zaman güvende tutacağız" dedi.

Trump, daha sonra Beyaz Saray'a da yürüyerek döndü.

Trump'ın bu ziyareti sırasında devam eden eylemlere polis müdahale etti. Öfkeli kalabalığı dağıtmak isteyen polis, göstericilere biber gazı kullandı.

Protestoların odağındaki Trump, Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılarak göstericilere meydan okudu

Kaynak: İHA

Şu an buradasınız: Protestoların odağındaki Trump, Beyaz Saray'dan yürüyerek ayrılarak göstericilere meydan okudu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.7.2020 05:06:52. #1.15#
title