Araç sürerken karpuz yiyen sürücü yakalandı

Araç sürerken karpuz yiyen sürücü yakalandı

İstanbul D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda çektiği videolarla makas atarak ilerleyen ve kucağında karpuzla minibüs kullanan sürücü, sivil trafik ekipleri tarafından yakalandı.

07.06.2020 16:04 | Son Güncelleme: 07.06.2020 17:51

İstanbul D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda çektiği videolarla makas atarak ilerleyen ve kucağında karpuzla minibüs kullanan sürücü, sivil trafik ekipleri tarafından yakalandı. Ehliyeti alınan magandaya toplamda bin 360 lira idari para cezası kesildi.

SİVİL TRAFİK EKİPLERİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

İstanbul'da D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu üzerinde makas atarak ilerleyen sürücü akan trafikte kucağında karpuzla minibüs kullanarak trafiği tehlikeye attı. O anları kaydedip, sosyal medyada yayınlamasının ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri inceleme başlattı.

Araç sürerken karpuz yiyen sürücü yakalandı

360 LİRA CEZA KESİLDİ

Yapılan çalışma sonucunda ekipler görüntülerden aracın plakasını belirledi. 34 LEP 362 olan plakadan sürücüye ulaşan sivil trafik ekipleri, B.D.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan sürücü "Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri" suçundan bin 228 lira, "Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan yönetmelikte gösterilen diğer kurallara uymamak" suçundan 132 lira olmak üzere toplamda bin 360 lira idari para cezası kesildi.

Karayolları Trafik Kanunun 45. Maddesi'nce B.D.'nin sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan sürücü B.D. adli işlem için Beykoz Kavak Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Araç sürerken karpuz yiyen sürücü yakalandı

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (9)
AHMET: Ceza Bin 360 diye yazıyor. Haberi nasıl okuyorsunuzda 360 diye yorum yazıyorsunuz. Bence 1360 lira ceza az bile.
KORKMAZ ÇAKAR: Minibüs, taksi şöferlerinin ? u konuşmayı dahi bilmiyorlar, hizmet sektöründe olan kişilerin düzgün konuşan, sağlam karakterli kişiler olması gerekiyor ama maalesef alayı barzo
YANLIŞ HABER: Arkadaşlar denildiği gibi büyütülecek bir olay yok. Kendisini yakın tanırım. Makas atmak yok ortada kucağında kesilmiş karpuzu yiyor o zaman her sigara içene de bu işlem yapılsın. Ayrıca ceza 360 TL değil 1. 360 TL. Bunun yoksul veya zengin olmasıyla alakası yok. Ehliyetine el konulmuş. Daha ne istiyorsunuz oldu olacak idam edilsin. Yorumları okuyorum herkes bir şeyler yazmış. Öncelikle olayı tam anlamıyla bilmeniz gerekli, yanlış duyumlarla değil.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title