Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti

28.10.2020 11:01 | Son Güncelleme: 28.10.2020 14:40

Korona salgını ile mücadele devam ederken Toplum Bilimleri Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Bülent Çaplı görevi bıraktı. Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan Çaplı, "Gördüğüm lüzum üzerine bu kararı aldım" ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni tip koronavirüs salgınında sosyal konularla ilgilenmek için kurulan Toplum Bilimleri Kurulu üyelerinden Prof. Dr. Bülent Çaplı sürpriz bir şekilde istifa etti.

TEK CÜMLELİK AÇIKLAMA YAPTI

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugün yayınlanan "Toplum Bilimleri Kurulu'ndan istifa" başlıklı köşe yazısında Çaplı ile görüştüğünü ve kendisine "Muharrem sen benim arkadaşımsın, dostane olarak dahi olsa başkalarına söylemediğim gibi sana da nedeni konusunda tek kelime edeceğim, 'Gördüğüm lüzum üzerine ayrıldım'. Söyleyeceğim bu kadar" dediğini aktardı.

7 KİŞİLİK EKİPTEN OLUŞUYORDU

Koronavirüs salgını için ilk kurulan Bilim Kurulu daha çok tıp hekimlerinden oluşunca, sosyolojik sorunlar için de bünyesinde yeni bir Bilim Kurulu oluşturulmuştu. Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik, tıp tarihi, iktisat sosyolojisi gibi alanlarda çalışan bilim insanlarından oluşan 7 kişilik ekip, Prof. Dr. Erol Göka, Prof. Dr. Kemal Ataman, Prof. Dr. Nuran Yıldırım, Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, Prof. Dr. Veysel Bozkurt, Prof. Dr. Teyfik Demir ve Prof. Dr. Bülent Çaplı yer almıştı.

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti
Haber Yorumları (43)
SABAH SABAH: Her fırsatta Akp düşmanlığınızı kusmaya devam ediyorsunuz, beklendiği gibi. İçi dışı terör yuvası olanlara, Aman birşey söylemeyin. Adamın lüzum üzerine demesine (akıl okuması yapmasak mı).
UYANMAYAN VARSA HALA: Uyanmayanlar uyanın bakın Reis yıllarca bu hortumculardan ülkeyi temizlemeye çalıştı. Bu malum hortumcular yıllarca Osmanlının son zamanları ve Türkiye kuruluşundan 2002 e kadar ülkeyi hortumladı devletin bütün kademelerine sızdı. Reis geldiğinde ülkede para yoktu. Parayı bu malum kesim zulalamıştı. Ayrıca bu parayı yatıramada dönüştürmediler. Bazı ahmaklarda sanıyorki bunun sebebini reise bağlıyor. Reis ne yapsın elde avuçta yok ona rağmen 20 yılda neler yaptı. Anlayana sivsirinek saz anlamayana dz az
OĞUZ KAĞAN: Okullar açılsın. Hayat normale dönsün. Salgın diye bir şey yok. Normal grip virüsü var. Ölüm sayısı normal seyrinde. Sanki her hasta olan ölüyor muş gibi korku pompalanıyor.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title