TKDK, Enerji Üretimini Destekleyecek

TKDK, Enerji Üretimini Destekleyecek
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü, "2014-2020 Dönemi IPARD-2 Programı" hakkında bilgi verdi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü, "2014-2020 Dönemi IPARD-2 Programı" hakkında bilgi verdi.

Özlü, düzenlediği basın toplantısında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan IPARD-2 Programının Avrupa Komisyonu tarafından onaylandığını belirtti.

TKDK'nın geçen IPARD-1 döneminde hayvan ahırlarının inşası ve makine ekipmanlarının alımına, süt ve et işleme tesislerinin kurulumuna, arıcılığa, kırsal turizm ve kültür balıkçılığına destek verdiğini hatırlatan Özlü, "IPARD-2 Programı kapsamında işletmenin kendi enerji tüketimini karşılayabilmesine yönelik güneş enerji sistemleri, rüzgar enerjisi, jeotermal enerji ve biokütle sistemlerine destek sağlanacak. Kar amacı güden gerçek ve tüzel kişilere yönelik yenilenebilir enerji tesisi kurulumuna destek verilecek. Bu hibe oranı yüzde 65 olacak" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title