Tff 1. Lig

Mardinspor Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu (Mhk) ve Türkiye Futbol Federasyonu'na (Tff) Tepkilerini Dile Getirmek İçin Toplu Şekilde İstifa Etti.

Tff 1. Lig

Mardinspor Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) tepkilerini dile getirmek için toplu şekilde istifa etti.

Yönetim adına açıklama yapan Bülent Sümer, "Hakemlere artık yeter diyoruz. Eren Yurtseven'in yönettiği Elazığspor maçını Türkiye'deki bütün futbol otoritelerinin izlemesini ve memleketin futbol takımının nasıl bertaraf edildiğini görmelerini istiyoruz. Bütün düdükleri Elazığspor lehine çalan hakem, Elazığspor'un ilk golünde faulü, ikinci golde ise ofsaytı görmemezlikten gelmiştir. Aynı zamanda maçın durduğu zamanlarda futbolcularımıza atılan kafayı görmezden gelmiş, itiraz eden futbolcumuza kırmızı kart

göstermiştir. Bugüne kadar maçlarımızı yöneten Kamil Biricik, Eray Yurtseven ve Reşat İsmailgül'ün bütün maçlarında olaylar çıkmıştır. Bu olaylar nedeniyle kulübümüze büyük cezalar verilmiştir. Daha önce kendi sahamızda oynadığımız ve farklı yenildiğimiz maçlarda bile hakemleri alkışlayarak göndermişiz. Ekonomik sıkıntılar ve coğrafı zorluklar karşısında zor şartlar altında kurulan Mardinspor'u kümeye düşürmek isteyen zihniyete karşı, yönetim olarak tepkimizi toplu bir şekilde istifa ederek gösteriyoruz"

diye konuştu.

TFF ve MHK yöneticilerini Türk halkının vicdanına havale ettiklerini belirten Sümer, birilerinin Mardinspor'u küme düşürmeye karar verdiğini savundu. Sümer, buna tepkilerini göstermek için istifa ettiklerini ve 15 gün içerisinde yeniden kongreye gideceklerini sözlerine ekledi.

(MNG-İY-OK-S)

Kaynak: İHA