Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı

Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı

Her şeyden habersiz telefonuna program indiren talihsiz adam, 77 bin TL dolandırıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yaşayan bir vatandaş, telefonuna indirdiği program sonrasında hayatının şokunu yaşadı. Telefon tamircisinin uyarısı sonucu banka hesabından 77 bin TL çekildiğini gören talihsiz adam soluğu savcılıkta aldı. Yaşadığı olay karşısında mağdur olan vatandaş, yaklaşık 4 aydır parasının ödenmesini bekliyor.

Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yaşayan G.A. isimli vatandaş, internet üzerinden telefonuna program indirdi. Bir süre sonra indirilen programın telefondan kaybolduğunu fark eden G.A'nın telefonu yavaşlamaya başladı. Telefonu kullanamayacak duruma gelen G.A, teknik servise giderek yardım istedi.

KREDİ ÇEKİLMİŞ

Yapılan incelemede telefona virüs bulaştığını öğrenen şahıs, kendisini uyaran servisçinin ardından maaşını aldığı bankadaki hesabını kontrol etti. Hesabından 36 ay taksitle 77 bin lira kredi çekildiğini gören G.A, Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Çekilen kredi ile neye uğradığını şaşıran ve parasının peşine düşen G.A., bahis sitesine aktarılan paranın bir kısmını kurtarmayı başardı.

ELEKTRİK BORCU BİLE ÖDENMİŞ

Geri kalan 37 bin TL civarındaki parasının da Mersin'in Silifke ilçesi Taşucu mevkiindeki bir akaryakıt istasyonunda farklı dönemlerde elektrik borcunun ödendiğini tespit eden G.A, akaryakıt istasyonundaki Hasan E, isimli yetkili ile görüşerek parasının iade edilmesini talep etti.

Yaşadığı olay karşısında mağdur olan G.A, yaklaşık 4 aydır parasının ödenmesini bekliyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
CENK: Programın ne olduğunu, nereden nasıl indirdiğini, açık kaynak lisanslı olup olmadığını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini de yazınsana.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title