Haberler

Valve, Steam'deki yapay zeka oyunlarına izin verecek

Güncelleme:

Temmuz 2023'te yapay zeka ile geliştirilen oyunları Steam'den kaldırılacağını açıklamasının ardından geçtiğimiz günlerde yapay zeka oyunlarının Steam mağazasında piyasaya sürülmesinin önünü açan konuyla alakalı açıklamada bulunan Steam, mağazadaki yapay zeka oyunlarının "büyük çoğunluğuna" izin vereceğini söyledi.

Steam'in geliştiricisi Valve, oyun geliştiricilerinin oyunlarını Steam'e gönderirken doldurması gereken içerik anketini güncelleyecek. Artık geliştiricilerin oyunlarının geliştirme öncesi ve sonrasında yapay zekayı nasıl kullandıklarını açıklamaları gereken yeni bir yapay zeka geliştirdi.

STEAM, YAPAY ZEKA OYUNLARINA İZİN VERECEK

Bundan sonra Valve, tüm yapay zekanın geliştiricinin daha önce verdiği sözleri yerine getirip getirmediğini kontrol etmek için "yayın öncesi inceleme" aşamasında tüm yapay zeka içeriğini analiz edecek.

Valve, formdaki bu açıklamaların çoğunun oyunun Steam mağazasında yayınlanacağını da belirtti. Bunun potansiyel müşterilerin söz konusu oyunun ne kadarının yapay zeka kullanılarak geliştirildiğini ve yapay zekanın bir oyunda ne yaptığını anlamalarına yardımcı olmasını hedefliyor.

Son olarak, bir oyundaki yapay zeka yasa dışı içerik ürettiğinde oyuncuların Valve'a bildirimde bulunabileceği yepyeni bir raporlama sistemi olacak.

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Teknoloji

Steam Gamegar Teknoloji Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Rize adayı kim? 2024 İYİ Parti Rize Belediye Başkan adayı Köksal Toptan kimdir? İYİ Parti Osmaniye adayı kim? 2024 İYİ Parti Osmaniye Belediye Başkan adayı Alpaslan Koca kimdir? İYİ Parti Ordu adayı kim? 2024 İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Enver Yılmaz kimdir? İYİ Parti Niğde adayı kim? 2024 İYİ Parti Niğde Belediye Başkan adayı Naim Erem kimdir? İYİ Parti Nevşehir adayı kim? 2024 İYİ Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 27 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 27 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 27 Şubat Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 27 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 27 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 27 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 27 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 27 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 27 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 27 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 27 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! İYİ Parti Muş adayı kim? 2024 İYİ Parti Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatçı kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title