Haberler

  Meta, yapay zeka etiketi ile yanıltıcı videoları engelleyecek

  Güncelleme:

  Facebook, Instagram, WhatsApp, ve Threads gibi sosyal medya devlerinin sahibi Meta, yapay zeka kullanarak içerik üretenlere etiket ekleyeceğini duyurdu. Yapılan resmi duyuruya göre Meta, yapay zekanın katkısı tespit edilen veya üreticinin açıklamasıyla birlikte video, ses, ve görselleri 'Yapay Zeka ile Üretildi' olarak etiketlemeye başlayacak. Ayrıca kullanıcıları maddi olarak yanıltma riskinin yüksek olduğu içeriklerde daha belirgin bir etiket kullanacak.

  Yapay zekanın gelişmesiyle birlikte sosyal medya tarafında da bu teknolojiye ayak uyduran içerik üretici sayısı bir hayli arttı. Artık insanlar yapay zeka sayesinde sadece birkaç tuşa basarak sıfırdan video, fotoğraf, ve diğer içerikleri üretebiliyorlar. Şimdi ise Meta, yapay zeka kullanarak içerik üretenlere etiket ekleyeceğini duyurdu. İşte detaylar…

  Meta, yapay zeka etiketi ile yanıltıcı videoları engelleyecek

  Facebook, Instagram, WhatsApp, ve Threads gibi sosyal medya devlerinin sahibi Meta, Cuma günü yaptığı açıklamayla birlikte yapay zeka kullanarak içerik üretenleri ilgilendiren bir haber duyurdu. Geçtiğimiz haftalarda YouTube'da aktif hale getirilen yapay zeka seçeneği şimdi de Meta platformlarına geliyor. Bu seçenekte eğer videoda yapay zeka tarafından manipüle edilen veya oluşturulan içerikleri AI olarak etiketleyebiliyoruz.

  Yapılan resmi duyuruya göre Meta, sistemleri tarafından yapay zekanın katkısı tespit edilen veya üreticinin yükleme sırasında açıklamasıyla birlikte video, ses, ve görselleri "Yapay Zeka ile Üretildi" olarak etiketlemeye başlayacak.

  Instagram'ın sahibi Meta, kaç para kazandığını açıkladı

  Ayrıca kullanıcıları maddi olarak yanıltma riskinin yüksek olduğu içeriklerde daha belirgin bir etiket kullanacağını belirten Meta, AI ile içerik üreterek insanların duygularıyla ve maddiyatıyla oynayan hesapları engellemeyi hedefliyor.

  Meta'nın içerik politikasından sorumlu başkanı Monika Bickert, "Bu genel yaklaşım, insanlara içerik hakkında daha fazla bilgi verir, böylece onu daha iyi değerlendirebilirler ve böylece aynı içeriği başka bir yerde görürlerse bağlam sahibi olurlar," diyerek etiket özelliğini açıkladı.

  Bu özellik sayesinde Sora gibi gelişmiş yapay zekalar tarafından üretilen içerikleri kullanıcılar fark edebilecek ve ona göre bir izlenimle yaklaşabilecekler.

  Peki ya siz Meta'nın yapay zeka etiketi özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce işe yarayan bir özellik mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Sosyal Medya Instagram Facebook Threads Teknoloji Güncel Haberler

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ile NATO nezdindeki işbirliklerini onaylamayacağız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail ile NATO nezdindeki işbirliklerini onaylamayacağız

  'Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi' iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

  "Bakanın ailesi için yolcu uçaktan indirildi" iddiası sonrası AJet ve Mehmet Şimşek'ten açıklama

  Biden'dan tarihe geçecek gaf! Zelenskiy'i çağırırken 'Başkan Putin' diye seslendi

  Biden'dan tarihe geçecek gaf! Zelenskiy'i çağırırken "Başkan Putin" diye seslendi

  'Ülkemiz için varoluşsal bir tehdit' demişti! TÜİK rakamları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı haklı çıkardı

  "Ülkemiz için varoluşsal bir tehdit" demişti! TÜİK rakamları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı haklı çıkardı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title