Haberler

  Meta, Threads'i Avrupa'ya getiriyor

  Güncelleme:

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Meta, Threads'in Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabileceğini duyurdu. Bu kararla birlikte Threads, X ile rekabet etme şansını elde edecek ve kullanıcı sayısını arttıracak.

  Elon Musk popüler sosyal medya uygulaması Twitter'ı satın aldıktan sonra bir dizi yenilik yaptı. İsmini, logosunu, gizlilik politikasını değiştirdi. Hatta kullanıcıların pek de hoşuna gitmeyecek yeniliklere de imza atmaktan çekinmedi. Tam da bu ortamda Meta Threads'i piyasaya sürdü. Başta çığ gibi büyüyen uygulama X'in karşısında duramadı. Meta bu konuya bir çözüm bulmak için kolları sıvadı. Threads Avrupa pazarına giriş yapıyor. İşte detaylar…

  Meta son kararını verdi! Artık Threads Avrupa'da kullanılabilecek!

  Threads bazı anlaşmazlıklardan ötürü ne yazık ki Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılamıyordu. Bundan dolayı ise X ile rekabet etmekte zorlanıyordu. Meta'nın aldığı yeni kararla birlikte Avrupa Birliği ile yaşanan anlaşmazlıklar çözüme kavuştu. Artık Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yaklaşık yarım milyara yakın kullanıcı Threads kullanabilecek.

  Threads, hem görünüm hem de kullanım açısından X ile pek çok benzerlik taşıyor. İlk olarak beş ay önce piyasaya çıktı. Çok hızlı bir başlangıç ??yaptı. İlk haftada 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Ne yazık ki bu başarısını sürdüremedi. Bir ay içinde kullanıcıların yarısından fazlası giriş yapmayı bıraktı.

  İyi ki olmamış dedirtti! Threads için düşünülen isimler açıklandı

  O zamandan beri Meta, topluluğunu geliştirmek amacıyla çatısı altındaki uygulamaları yeni özelliklerle donatıyor. Özellikle Twitter'ın rakibi Threads'i yeni özelliklerle geliştiriyor. Ayrıca Threads'in Avrupa pazarına gelişi kullanıcı sayısını önemli oranda arttıracak.

  Kullanıcılar, tam deneyim için Instagram profillerini kullanarak Threads'e kaydolabilirler. Threads'i profil olmadan kullanmayı tercih edenler içeriklere göz atabilirler. Ayrıca bağlantı kopyalama veya platform paylaşımı yoluyla içerik paylaşabilir, hesap arayabilirler. Ancak içerikle etkileşimde bulunamaz.

  Meta'nın Avrupa Birliği ülkelerinde Threads'i başlatmasının neden bu kadar uzun sürdüğünü henüz bilmiyoruz. Ancak bazı raporlar bunun büyük firmaların veri kullanımı ve pazar hakimiyetine ilişkin bloktaki daha katı düzenleyici kurallarla bağlantılı olabileceğini öne sürüyor. Meta AB'deki kişilerin Threads'i profil olmadan kullanmalarına izin verecek. Bu sayede Meta, Threads'in Instagram ile yakın bağları konusunda endişeleri olan AB düzenleyicilerini tatmin edebilecek.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Avrupa Birliği Elon Musk Threads Avrupa Birliği Teknoloji Güncel Haberler

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title