Haberi Paylaş

Elon Musk, kendisiyle tartıştığı için işten çıkarılan Twitter çalışanını özür dileyerek geri çağırdı

Teknoloji Haberleri

Elon Musk'ın çalışanlarından Halli Thorleifsson, "İş bilgisayarıma erişim kesildi" diyerek Musk ile Twitter hesabı üzerinden tartıştı. Tartışmanın ardından Elon Musk, işten kovulduğunu belirten Thorleifsson'dan özür diledi; işe geri çağırdı.

Elon Musk'ın çalışanlarından olan Halli Thorleifsson, Twitter üzerinden Musk'a "9 gün önce, yaklaşık 200 diğer Twitter çalışanıyla birlikte iş bilgisayarıma erişim kesildi. İnsan kaynakları müdürün, benim çalışan olup olmadığımı onaylayamıyor" paylaşımında bulundu.

Çalışanın yaşadığı sorunu, "Ne iş yapıyordun?" diye yanıtlayan Musk, Thorleifsson'un işten kovulmasına neden oldu. Thorleifsson, Musk ile yazışmalarının ardından işten çıkarıldığını belirten bir bildirim aldığını söylerken, Twitter'ın sahibinden, "En kötüsü" cevabı geldi.

Bir süre sonra yaptığı paylaşımı silen Musk, "Olayı yanlış anladığım için özür diliyorum. Bana söylenen gerçeğe aykırı ya da doğru ama anlamsız şeyler nedeniyleydi" açıklamasını yaptı.

2021'de Twitter bünyesine katılan Thorleifsson'ın işten çıkarılması durumunda şirketten yüklü miktarda tazminat alacağı gerekçesiyle Musk'ın kararından vazgeçtiği iddialar arasında yer aldı.

Yaşananların ardından konuşan Thorleifsson, olayları "garip" ve "son derece stresli" bulduğunu, Twitter'a geri dönmeyi değerlendirdiğini söyledi.

Haberler.com / Kafkas Kaya - Teknoloji

Elon Musk Twitter Teknoloji Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

ferfer:

ooo bizde olacak adama o şehirde bırak işe geri almayı özür dilemeyi ekmek su vermemek için bütün işlerini bozmak için tüm kaynaklarını seferber eder patronlar

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title