Tanjevic: 'Kazandığımız İçin Mutluyum'

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç, Beşiktaş Cola Turka ile Yaptıkları Derbi Maçtan Galibiyetle Ayrıldıkları İçin Mutlu Olduğunu Söyledi.

Tanjevic: 'Kazandığımız İçin Mutluyum'

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç, Beşiktaş Cola Turka ile yaptıkları derbi maçtan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Tanjeviç, karşılaşmanın kendileri için önemli olduğunu ifade ederek, ''Ligin ilk yarısında kaybettiğimiz maçı düşünürsek, play-off için bu maçın kazanılması gerekiyordu. İki takım da zaman zaman göze hoş gelmeyen bir oyun oynasa da sonuçtan memnunum'' diye konuştu.

ULEB Avrupa Ligi'nde hafta içinde zorlu 2 maç yaptıklarını kaydeden Tanjeviç, bunlar gözönüne alındığında, çıkıp bu karşılaşmadan galibiyet almalarından dolayı mutlu olduklarını bildirdi.

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Ergin Ataman ise Fenerbahçe Ülker'in derbi maçta kandilerinden biraz daha iyi oynadığını belirterek, şöyle konuştu:

''İki takım da çok iyi mücadele etti ve çok iyi savunma yaptı. Biz bugün hücumda çok hata yaptık. Çok boş atış kaçırdık. Bunda rakibimizin yaptığı sert savunmanın da etkisi vardı. Her ne kadar Fenerbahçe Ülker için yorgunluk bir faktör olsa da hafta içinde hiç maç yapmamış olmamız bizi biraz oyundan düşürdü. Maç yapmaya alışkın bir takımız. Sonuç olarak Fenerbahçe'yi kutluyorum.''

Yenilmelerinde yan etmenlerin de etkili olduğunu ifade eden Ataman, ''Maçtan önce Efes Pilsen'in yenilmesi ve bizim ligi aşağı yukarı ilk sırada bitirmeyi garantilememiz takım üzerinde rahatlık yarattı'' dedi.

Ataman, son olarak hafta içinde ULEB Kupası'nda 8'li finaller için İtalya'ya gideceklerini hatırlatarak, ''Bütün konsantrasyonumuz ULEB Kupası'nda. Bunun için öncelikle Galatasaray Cafe Crown'ı yenmemiz lazım. Bu maç da çok zorlu olacak ama ilk günden beri söylüyorum, hedefimiz ULEB Kupası şampiyonluğu. İnşallah buraya kupayla döneceğiz'' diye konuştu.

Derbi mücadelesinde Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Kaya Peker'in centilmence hareketi maça damgasını vurdu.

Karşılaşmanın 12. dakikasında Fenerbahçe Ülker hücumunda pota altında Ömer Aşık ile top kopma mücadelesine giren Kaya'ya çarpan top dışarıya çıktı. Hakem Mehmet Keseratar, topu siyah-beyazlı takıma verirken, Kaya ise Keseratar'ı uyararak topun kendisinden çıktığını söyledi.

Maçın hakemi, Kaya'nın bu uyarısı sonrası topu Fenerbahçe Ülker'e verirken, sarı-lacivertli taraftarlar da Kaya'yı centilmence hareketinden dolayı kutladı.

Ligde yaptığı son 9 maçını kazanan Beşiktaş Cola Turka, bugün aldığı yenilgiyle galibiyet serisini de sonlandırdı.

Kaynak: AA