Tahliye Olacak Olan Brunson'u Almak İçin ABD'den Özel Bir Uçak Türkiye'ye Geldi

Tahliye Olacak Olan Brunson'u Almak İçin ABD'den Özel Bir Uçak Türkiye'ye Geldi

Mahkemenin 3 yıl 1 ay, 15 gün hapis cezası vermesinin ardından tahliye yolu açılam ABD'li Pastör Brunson'u almak üzere Amerika Birleşik Devletlerinden özel bir uçak Türkiye'ye geldi.

İzmir'de terör örgütü adına suç işlemek ve casusluk suçlamasıyla yargılanan ve 3 yıl, 1 ay, 15 gün hapis cezası verilerek tahliye yolu açılan ABD'li Pastör Brunson'u almak üzere Amerika Birleşik Devletlerinden özel bir uçak Türkiye'ye geldiç

ADLİ KONTROL KISITLAMALARI KALDIRILDI VE SERBEST BIRAKILDI

ABD'li rahip Andrew Brunson'un yargılandığı davanın dördüncü duruşması İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görüldü. Duruşmada Andrew Brunson 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Brunson hakkındaki adli kontrol kısıtlamaları kaldırıldı ve ABD'li rahip serbest bırakıldı. Brunson için yurtdışına çıkış yasağı da getirilmedi.

Brunson'a verilen 3 yıl 1 ay 15 günlük süre, Brunson'ın cezaevinde kaldığı süreye sayılacak ve ABD'li rahip bir kez daha cezaevine girmeyecek.

Savcının mütalaasının ardından söz hakkı verilen Andrew Brunson, "Masumum, Türkiye'yi seviyorum, beraatimi istiyorum" demişti.

TANIKLAR İFADELERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Bugün görülen duruşmada iddianamede yer alan tanıklar dinlendi. Tanıklardan üçünün Brunson aleyhinde verdiği ifadeleri değiştirdiği ifade edildi.

Tanıklar Brunson'u suçlayan eski ifadelerini değiştirerek iddialarından vazgeçtiler. Brunson'un avukatı ek savunma istemedi. Brunson da mahkemede, "Masumum, Türkiye'yi seviyorum, beraatimi istiyorum" dedi.