Sünnette Bonkör Vergide Cimri Çıktı

Sünnette Bonkör Vergide Cimri Çıktı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi

Bursa'da Oğluna Stadyum ve Helikopter Kiralayarak 3 Gün 3 Gece Sünnet Düğünü Yapan Emlakçı İsmail Dengiz'in Vergide Cimri Olduğu Ortaya Çıktı.

Bursa’da oğluna stadyum ve helikopter kiralayarak 3 gün 3 gece sünnet düğünü yapan emlakçı İsmail Dengiz’in vergide cimri olduğu ortaya çıktı.

İsmail Dengiz’in, 10 bin kişiyi ağırladığı gösterişli sünnet düğününü Maliye hemen incelemeye aldı. Ancak inceleme bitmeden Dengiz’in işyeri emlakçıda asılı vergi levhası gerçeği ortaya çıkardı: 2007 yılında 1325 YTL vergi ödedi.

BURSA’da geçen hafta 11 yaşındaki oğlu Tahsin’e, stadyum ve helikopter kiralayıp, İstanbul’dan şarkıcıları getirerek 3 gün 3 gece sünet düğünü yapan emlakçı İsmail Dengiz’in, vergide cimri olduğu ortaya çıktı. Sünnet düğününde 10 bin kişiyi ağırlayıp ikramda bulunan ve "Oğlum için servetim feda olsun" diyen İsmail Dengiz’in 2007 yılında vergi dairesine 8 bin 500 YTL kazanç bildirdiği ve sadece 1325 YTL vergi ödediği ortaya çıktı.

Maliye inceliyor

Bursa’da emlakçılık yapan, Kayapalı Arsa İnşaat ve Emlak Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı olan İsmail Dengiz’in, 5 bin davetiye dağıtıp, yerel gazeteye tam sayfa davet ilanı vererek yaklaşık 10 bin kişiyi ağırladığı gösterişli sünnet düğünü gazetelerde ve televizyonlarda haber olunca, maliye inceleme başlattı. Bursa Vergi Dairesi, Denetleme Grup Müdürlüğü görevlilerinin incelemesi devam ederken, DHA muhabirleri ve İsmail Dengiz’in ödediği vergiyle ilgili önemli bilgilere ulaştı. Emlakçı İsmail Dengiz’in geçen mart ayında bağlı olduğu vergi dairesine 2007 yılı beyanı olarak 8 bin 500 YTL kazanç bildirdi. Bu kazanç üzerinden de 1325 YTL vergi tahakkuk ettirildi.

Sahtecilikten ceza aldı

Kendisini birinci sıradan aday gösterecek bir partiden milletvekili olabileceğini, harcamaları da bumun için yaptığını söyleyen İsmail Dengiz’in, adli sicil kaydında ’sahtecilik’ suçundan sabıkalı olduğu ortaya çıktı. 2001 yılında Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu suçtan 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezasına çarptırılan Dengiz, 8 Ekim 2003 günü girdiği Bursa E Tipi Cezaevi’nden 12 Ağustos 2004 tarihinde şartla tahliye edildiği ortaya çıktı. İsmail Dengiz’in imar yasasına muhalefet ve yaralama suçlarından halen hakkında açılan davalarda yargılandığı belirtildi.

13 bin mesaj geldi

İsmail Dengiz, gösterişli sünnet düğünüyle gündeme gelmekten memnun olurken, mali durumuyla ilgili araştırmalardan hayli rahatsız oldu. DHA muhabirinin sorularını yanıtlarken, sünnet haberinden sonra şirketinin web sayfası aracılığı ile kendisine 13 bin 200 e-mail gönderildiğini söyleyen Dengiz, "Hem alkışlayanlar, hem de ’görgüsüz’ diyenler var. Ben saf tabir edilen pırıl pırıl bir insanım. Ben vergimi peşin öderim, devletime borcum yok" dedi.

Düğününde F-16’ya bindirecek

İKİ kızından 15 yıl sonra dünyaya gelen oğlu Tahsin için her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirten İsmail Dengiz, "Sünnet düğününün uzun yıllar konuşulması için stadyum ve helikopter kiraladım. Üç gün üç gece sürecek düğüne katılımın fazla olması için gazeteye ilan da verdim. Oğlum Tahsin için tüm servetimi harcamaya hazırım. Düğününde de F- 16’ya binecek. Kızım Beytiye’nin düğününde stadyum kiralamıştım" dedi.

Benim de siyasi görüşüm var milletvekili olmak istiyorum

DÜĞÜNÜNÜN ikinci günü helikopter gezisinin ardından basın mensuplarının ısrarlı sorusu üzerine siyasete gireceğini belirten İsmail Dengiz, "Bu sünnet düğünü ile aynı zamanda 700 yıllık Kayapa’yı da tanıtmış olduk. Aynı zamanda ben de bu kadar tanıtım için çalışıyorum. Benim de siyasi bir görüşüm var. Ben de milletvekilliğine adayım, parayı da ondan harcıyorum. Bugünden itibaren adayım" dedi. Gazetecilerin, hangi partiden aday olduğunu sorması üzerine de İsmail Dengiz, "Onu ben içimde yaşıyorum, zamanı geldiğince konuşuruz" diyerek parti adı vermedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title