Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı - Haberler
Haberi Paylaş

Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Sultangazi Belediye Meclisi, 2'nci dönem ilk toplantısını Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Atunay'ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Sultangazi Belediye Meclisi, 2'nci dönem ilk toplantısını Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Atunay'ın başkanlığında gerçekleştirdi. Yeni dönemde görev alan meclis üyelerine başarılar dileyen Başkan Altunay, "Hep birlikte daha büyük hedeflere ulaşacağız" dedi.

Sultangazi Belediye Meclisi 2'nci dönem ilk toplantısını gerçekleştirdi. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın başkanlığında toplanan meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Meclisin açılış konuşmasını yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, belediye meclis üyelerine başarılar diledi.

Sultangazi Belediye Kurucu Meclisi'nin ilk toplantısının işçi lokalinde yapıldığını hatırlatan Başkan Altunay, "İşçi lokalinde başlayan toplantılarımızı daha sonra kiralık binanın bodrum katında, 5 yıl boyunca sürdürdük. Yüzde 80 oranında yenilenen Meclisimizle daha ferah bir mekanda görev yapmaya devam edeceğiz" dedi.

2'nci dönemde Sultangazi'ye faydalı çalışmalar yapmayı sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Altunay, şunları söyledi: "Belediye Hizmet Kompleksi'mizde ev sahibi olmanın gururuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor. Muhalefetteki arkadaşlarımız eksikliklerimizi görecek ve Sultangazi için yararlı olacak çalışmalarda yanımızda olacağına gönülden inanıyorum. Hep birlikte çok daha büyük hedeflere ulaşacağız."

Toplantının ilk gündem maddesinde yer alan Meclis Başkanvekilliği, divan katiplikleri ve encümen üyeleri seçimi gizli oyla yapıldı. Meclis 1'inci Başkanvekilliğine Av. Hacı Orhan, 2'nci Başkanvekilliğine ise Fatma Elif Doğruyol Şahin seçildi. Divan katipliklerine Ertan Öztürk ve Erdal Uçar asil üye; Melike Kırtay ve Serdar Aydoğan ise yedek üye olarak seçildi.

Mecliste yapılan oylamada Belediye Encümen Üyeliklerine de Av. Hacı Orhan, Hayrettin Gürses ve İmdat Kamacı oy çokluğuyla seçildi. Mecliste ayrıca 5'er üyeden oluşan 11ayrı ihtisas komisyonu belirlendi. - İSTANBUL

Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Sultangazi Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Cahit Altunay, Sultangazi, Politika, Güncel, Haber

title