Süleyman Arslan Haberleri

Süleyman Arslan haber, Süleyman Arslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Arslan - 2.9.2020
AİHM Başkanı Spano'nun yoğun Türkiye programı
Aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından kabul edilecek olan Spano, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan ile görüşecek.
Süleyman Arslan - 29.7.2020
TİHEK Başkanı Arslan: "İnsan ticareti dünyada en fazla yasa dışı gelir elde edilen üçüncü suç türü"
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, dünyada 40 milyonu aşkın insan ticareti mağduru olduğunu belirterek, "İnsan ticareti, uyuşturucu ticareti ve silah kaçakçılığından sonra dünyada en fazla yasa dışı gelir elde edilen üçüncü suç türü." dedi.
Süleyman Arslan - 22.6.2020
TİHEK Başkanı Süleyman Arslan Kırıkkale'de ziyaretlerde bulundu
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı (TİHEK) Süleyman Arslan, Kırıkkale İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve çeşitli kurumları ziyaret etti.
Süleyman Arslan - 3.6.2020
Yunanistan'da kalan çocuklarına kavuşan Afgan anneden TİHEK'e teşekkür ziyareti
Avrupa hayaliyle Meriç Nehri'ni aşarak Yunanistan'a geçtikleri sırada Yunan polisinin müdahalesi sonucu çıkan kargaşada ayrı kaldığı iki çocuğuna, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun (TİHEK) girişimleri sayesinde kavuşan Afgan uyruklu Şefika Nazari, Başkan Süleyman Arslan'a...
Süleyman Arslan - 29.5.2020
"İnsan Haklarını Koruma Mekanizmaları Bağlamında TİHEK" video konferansı
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, "Güvenlik Konseyinin yapısı, veto yetkili üyeleri yönünden Paris Prensipleri'nin 'çoğulculuk' ilkesine aykırı.
Süleyman Arslan - 23.4.2020
Burdur'da şehit ve gazilerin çocukları hediyelerle sevindirildi
Ziyarete, Garnizon Komutanı Albay Cenk Babürşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Güven de katıldı.
Süleyman Arslan - 5.2.2020
Türkiye Kamu-Sen'den "Kamuda Mobbing ile Mücadele Paneli"
Konfederasyon Genel Başkanı olarak kendisinin de mobbinge maruz kaldığını dile getiren Atalay, şunları kaydetti: "Toplu iş sözleşme sürecinde söylemediğim hatta aklıma dahi gelmeyen bir söz üzerine canımı çıkardılar. Her akşam haber bültenlerinde verdiler. 'Mahkemeye vereyim' dedim, arkadaşlar 'Türk-İş Başkanı mahkemeye vermez' dediler. 'Eylem yapalım' dedim, o da olmaz, 'RTÜK'e şikayet edelim' dedim o da olmadı. Cenab-ı Allah adaletli olmayı, iyilik yapmayı, yakınlarına bakmayı emreder. Fenalığı, kötülüğü ve azgınlığı yasaklar. Bu üç yasağı ve üç emri uyguladığınız zaman bir sorun kalmıyor. Mobbingin ortadan kalması için eğitimli toplum, bilinçli ve iyi bir nesle ihtiyacımız var." Panele, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan, SGK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kılıç, Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut, Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı İlhan İşman, Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Savaş Nigar ve davetliler katıldı.
Süleyman Arslan - 3.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Burdur Şehit Akif Altay Ortaokulu'na yardımsever iş insanı İrfan Bilgin'in katkılarıyla Yardımsevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından oluşturulan Zuhal- İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi'nin açılışına Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, şehit polis memuru Akif Altay'ın oğlu Niyazi Altay, Yardımsevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ile yardımsever iş insanı İrfan Bilgin ve eşi Zuhal Bilgin ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Süleyman Arslan - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Salda Kayak Merkezi'nde sezon açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Burdur Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya ile protokol üyeleri katıldı.
Süleyman Arslan - 19.12.2019
18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla, 1940'lı yıllarda kendisi gibi Bulgaristan'dan göç etmek zorunda kalan Türklere öncülük eden Osman Kılıç'a ziyarette bulundu.
Süleyman Arslan - 12.12.2019
TBMM Dilekçe Komisyonuna başvuruların yüzde 75'i erkeklerden
Toplantıya İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Canan Kalsın, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Mehmet Zahid Sobacı, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu Başkanı Hasan Tahsin Fendoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi Ahmet Karayiğit, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi ve eski Tekirdağ Milletvekili Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu Veri Yönetimi Daire Başkanı Mustafa Erbilli katıldı.
Süleyman Arslan - 10.12.2019
Ankara Valisi Vasip Şahin'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı
"İnsan hakkı"nın etik ve ahlak konusu olduğunu dile getiren Şahin, şöyle konuştu: "Bir başkasına saygı gösterebilmek, bir başkasının hukukunun olduğunu ve onun da bir yaşama alanının kabulden geçiyor insan hakları. İnsanoğlu sadece yaşamayı değil, hırslarını, düşmanlıklarını, kinini zaman zaman ön plana aldığı için bu sorun hep yaşanmış. Dünyada kafa yoran herkes, bilim adamları, kültür insanları, medeniyet kurucular, din temsilcileri hep bu adaletsizliğin, haksızlığın yok edilmesi noktasında mücadele etmişler. Bunun bedelini de çoğu zaman ağır ödemişler." Şahin, dünyanın daha iyi noktaya gitme hususunda en azından "hedef birliği" yaptığını ifade ederek şunları kaydetti: "İnsan hakları konusunda dünyada zaman zaman geriye gidilmiş, zaman zaman ileriye gidilmiş ama toplamına baktığımızda önceye göre daha iyi durumdayız. Bugüne geldiğimizde geriye dönüp 20 yıl öncesine baktığımızda dünya daha sanki insan hakkına, insan hürriyetine daha bir saygılıydı. Maalesef, öncelikle batıdan başlanılarak konulan değerler, konulan ilkeler öncelikle onların ellerinden bozulmaya, törpülenmeye hatta ihlal edilmeye başlanmıştır. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, küresel güçlerin insan hakları konusunda sergilediği bütün riyakarlık ve zulüm karşısında etkisi azalsa da, yer yüzünde milyonlarca mazlumun umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir." "İnsan haklarının korunması tüm insanlığın ortak görevi" Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Süleyman Arslan da, demokratik ve hukuk devletine yüklenen değerlerden biri olan insan haklarının pek çok zorluğa tanıklık ettiğini belirtti.
Süleyman Arslan - 30.11.2019
TİHEK Başkanı Arslan: "İsrail, ancak ona eşit bir güçle durdurulabilir"
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, Filistin meselesiyle ilgili Birleşmiş Milletler'in (BM) hiçbir şey yapmadığını belirterek, "İsrail zulüm yaparken siz seyrediyorsanız, sizin meşruiyetiniz kalmaz.
Süleyman Arslan - 22.11.2019
11 işçinin hayatını kaybettiği davada, bilirkişi 5 kişiyi kusurlu buldu
Yargıtay 12. Ceza Dairesi bu karar hakkında kısmen onama ve bozma kararı vermişti. Daire, sanıklar Andreas Michael Hohlman, Kaan Akarsu, Süleyman Arslan, Arif Korkmaz, Sezgin Atalay ve Erdal Gümüş hakkında verilen beraat kararının onanmasına hükmetmişti.
Süleyman Arslan - 22.11.2019
11 İŞÇİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ DAVADA, BİLİRKİŞİ 5 KİŞİYİ KUSURLU BULDU
Yargıtay 12. Ceza Dairesi bu karar hakkında kısmen onama ve bozma kararı vermişti. Daire, sanıklar Andreas Michael Hohlman, Kaan Akarsu, Süleyman Arslan, Arif Korkmaz, Sezgin Atalay ve Erdal Gümüş hakkında verilen beraat kararının onanmasına hükmetmişti.
Süleyman Arslan - 22.11.2019
11 işçinin hayatını kaybettiği davada, bilirkişi 5 kişiyi kusurlu buldu
Yargıtay 12. Ceza Dairesi bu karar hakkında kısmen onama ve bozma kararı vermişti. Daire, sanıklar Andreas Michael Hohlman, Kaan Akarsu, Süleyman Arslan, Arif Korkmaz, Sezgin Atalay ve Erdal Gümüş hakkında verilen beraat kararının onanmasına hükmetmişti.
Süleyman Arslan - 22.11.2019
Esenyurt'ta 11 işçinin ölümüne ilişkin dava
Yargıtay 12. Ceza Dairesi bu karar hakkında kısmen onama ve bozma kararı vermişti. Daire, sanıklar Andreas Michael Hohlman, Kaan Akarsu, Süleyman Arslan, Arif Korkmaz, Sezgin Atalay ve Erdal Gümüş hakkında verilen beraat kararının onanmasına hükmetmişti.
Süleyman Arslan - 15.11.2019
Şiddetin Önlenmesi Çalıştayı
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, "Şiddetin önlenmesi için gerekli düzenlemeleri yapamayan bir yasama erki, iktidarı ve muhalefetiyle birlikte sorumludur.
Süleyman Arslan - 6.11.2019
CHP'li Yüceer'den "kadına şiddet" açıklaması
Yüceer, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan'ın, daha önce TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda sunum yaptığını hatırlatarak, bu sunumda "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile İstanbul Sözleşmesi'ni çok da önemsemediğini" söylediğini iddia etti.
Süleyman Arslan - 30.10.2019
Burdur Temalı Fotoğraf Yarışması sergisi
Serginin Burdur'un tanıtımında ve güzelliklerinin ortaya konulmasında payı olacağını düşündüğünü dile getiren Şıldak, şöyle konuştu: "Çok güzel manzaralar yakalanmış. Yarışmaya iştirak eden ülkemiz genelindeki bütün fotoğraf severlere, fotoğraf sanatçılarına ve amatörler fotoğrafçılara çok teşekkür ediyorum. BAKA'ya da bu anlamlı etkinlikte verdiği destek için teşekkür ediyoruz." Açılışa CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı Albay Cenk Baburşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, MAKÜ Rektörü Prof.
Süleyman Arslan - 15.10.2019
Dha yurt bülteni - 6
2023 eğitim vizyonu hedeflerinin okullarda etkili şekilde uygulanmasını sağlayan ve bu hedefler doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin akademik, sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal başarılarını destekleyerek Burdur'un eğitimde model bir kent olmasının amaçlandığı projenin tanıtım toplantısı Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Vali Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Garnizon Komutanı Albay Cenk Babürşah, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ile kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Süleyman Arslan Haberleri | Süleyman Arslan Kimdir - Haberler - Süleyman Arslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süleyman Arslan kimdir, hayatı ve biyografisi. 104 yaşında Covid-19'u yendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 07:50:15. #1.14#
title