Haberler

  Wada'dan İki Milli Atlete "İyi" Haber

  Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (WADA), iki milli atletin "2 yıl müsabakalardan men" cezasını 6 aya indirdiğini söyledi.

  Çintimar, yaptığı açıklamada, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ve WADA'nın, Türkiye'nin dopingle mücadelesini takdirle karşıladığını belirtti. Çintimar, "WADA, dopingle olan mücadelemize olan inancı nedeniyle iki genç atletimizin cezasını 6 aya indirdi. Batuhan Buğra Eruygun ve Burak Demir'in, yaşlarının genç olması ve bu nedenle atletizme kazandırılmaları açısından çok önemli bir karar" ifadelerini kullandı.

  WADA'nın, federasyonun herhangi bir talebi olmadan kendi aldığı karar sonrasında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Dopingle Mücadele Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Rüştü Güner ile irtibata geçtiğini anlatan Çintimar, şunları kaydetti:

  "Rüştü Güner'den, federasyonun dopingle mücadeledeki ciddiyeti ve kararlılığını dinleyen WADA yetkilileri, kendi istekleriyle bize böyle bir jest yaptılar. Bize de TMOK aracılığıyla bildirdiler. "Bu gelişmenin Aslı'nın (Çakır Alptekin) Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinde (CAS) süren davasına da pozitif yönde yansıyacağına inanıyorum. Çünkü WADA artık bize inandı. Gerçek anlamda mücadele verdiğimizi biliyor. Biz de resmi yazı elimize ulaşır ulaşmaz, hem teşekkür dileklerimizi içeren hem de mücadelemizi anlatan bir yazıyla cevap vereceğiz."

  Federasyon Disiplin Kurulu, 2013 Ağustos'ta aldığı kararla aralarında Batuhan Buğra Eruygun ve Burak Demir'in de yer aldığı 31 sporcuyu 2 yıl müsabakalardan men etmişti.

  Kaynak: EuroSport.com / Spor

  Atletizm Federasyonları Birliği Burak Demir Türkiye Spor Haberler

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

  Bakmadan Geçme

  24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
  Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

  Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title