Son Dakika: Kurtlar Vadisi'nin efsane ismi Haldun Boysan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Son Dakika: Kurtlar Vadisi'nin efsane ismi Haldun Boysan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Haberler.com - Haberler | Magazin

Son dakika: Kurtlar Vadisi'nde canlandırdığı "Tombalacı" karakteriyle milyonların gönlünde taht kuran usta oyuncu Haldun Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'de kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Bir dönemin efsane dizilerinden Kurtlar Vadisi'nde "Tombalacı" lakabıyla diziye damga vuran ünlü oyuncu Haldun Boysan, dizi çekimleri için bulunduğu Nevşehir'de kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

"Maria ile Mustafa" adlı dizinin çekimleri Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan ünlü oyuncu Haldun Boysan, kaldığı otelde kalp krizi geçirdi. Ünlü oyuncu, set çalışanlarının haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Baysan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Son Dakika: Kurtlar Vadisi'nin efsane ismi Haldun Boysan, hayatını kaybettiHaldun Boysan

6 Temmuz 1958 tarihinde Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Ankara Sanat Tiyatrosu ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda görev yaptı. İngilizce-Türkçe dublaj yaptı. 1999 yılında 11. Ankara Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü, Gemide adlı filmdeki performansıyla kazandı.

Son Dakika: Kurtlar Vadisi'nin efsane ismi Haldun Boysan, hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi, Egenin Hamsisi, Hercai ve Maria ile Mustafa dizilerinden hatırlayacağınız Haldun Boysan, başarılı bir oyunculuk performansı ile çok değerli bir sanatçıydı.

Maria ile Mustafa

Kurtlar Vadisi

Sensiz Yaşayamam

Kapalıçarşı

Hesaplaşma

Beni Unutma

Benim Annem Bir Melek

Servet Avcısı

Kendi Okulumuza Doğru

Canım Ailem

Köprü

Dağlar Delisi

Kara Güneş

Hayat Türküsü

Kanlı Hesaplaşma/ Silahların Gölgesinde

Selena

Son Dakika: Kurtlar Vadisi'nin efsane ismi Haldun Boysan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti
Haberler.com - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (22)
Coşkun kurt:Allah rahmet eylesin,iyi bir insandı.At yarışı en büyük keyfi olan çınar,dualarım seninle...
ALAYLI:Işıklar içinde uyusun.
meczup:eski sanatçılar ağaçları yaprakları gibi bir bir dökülüyor yenileri onların tırnağı olamaz ne yazıkki hepimiz faniyiz ölüm hepimiz için gerçek. . gaflet içinde iktdarının kendisine verdiği serhoşlukla hırsa kapılmış bulunduğu makamlara koltuklara gitmemecesine yapışanlara, kendini vazgeçilmez , onlar olmadımı bu dünyanın dönmeyeceğini sananlara sesleniyorum mezarlar sizin gibi her makamdan kibirli, kendini dünya için vazgeçilmez sanan fanilerle dolu
500
title