Şırnak'ta 5 terörist, ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu

Şırnak'ta 5 terörist, ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu

16.08.2020 17:40 | Son Güncelleme: 16.08.2020 19:13
Şırnak'ta 5 terörist, ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren 5 teröristin Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Son yıllarda teröristlerin yakalanması, teslim olması ve öldürülmesiyle terör örgütü, ciddi şekilde kan kaybediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ikna çalışmaları sonucunda Suriye ve Irak'ta faaliyet gösteren 5 teröristin Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde, 5 bölücü terör örgüt mensubu bugün Şırnak'ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan örgüt mensuplarının Suriye ve Irak'ta faaliyet gösterdikleri belirlendi. Böylece 1 Ocak'tan bugüne kadar terör örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 136'ya yükseldi" denildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
SİVASLI İBOCAN: İnşallah sonları gelir, dağdan inin işiniz hazır, yardımcı olalım, içinizdeki hain düşünceden aldatılama durumundan kurtulun, aile yaşamınız sevdiklerinizle olsun. . katiller sizden ne istiyor, size ne veriyor, oturun düşünün , Devletimiz size kucak açıyor. . . Ananız babanız HDP kapısında ne için bekliyor, MUTLU OLASINIZ DİYE, BİRLİKTE OLMAK DİYE. . .
MAYMUNDER: Çocuklarımız HDP kapısından girip PKK kapısından çıktı diyen annelere destek verilmeli. BM raporlarına göre Suriye''de PKK kampları zorla alınan çocuklarla dolu. ABD çocuğu bırak oradaki halkın bebeklerini bile kalkan yapar. Sonuçta onların gözünde bu insanlar bize karşı kullandıkları değersiz ve kullanışlı oyuncaklar. Bakış açılarını doğru anlamak için bir haber vardı. Suriye''li çocukları sınırdan geçirmeyen Avrupa, yanlarındaki köpeğe acıyıp köpekle beraber 2 çocuğun geçişine izin verdi.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title