Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 37'ye yükseldi

Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 37'ye yükseldi

Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşırken batan ve Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen tekneden 1 cesedin daha çıkarılmasıyla hayatını kaybeden göçmenlerin sayısı 37'ye yükseldi.

15.07.2020 16:54 | Son Güncelleme: 16.07.2020 01:02

Van Gölü'nde, içinde bulunduğu tahmin edilen 60 kaçak göçmenle batan ve 8 gün önce yeri tespit edilen teknede bugün de arama çalışmaları sürdürülürken, 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Faciada ölü sayısı, 37'ye yükseldi.

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi'nde 27 Haziran günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü'ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş için yapılan kayıp ihbarının ardından Medeni Akbaş, 28 Haziran günü saat 23.00 sıralarında Tuşba ilçesi Çitören Mahallesi yakınlarında bulunarak jandarma ekiplerine teslim edilmişti. Medeni Akbaş'ın verdiği bilgiler doğrultusunda Sedat Akbaş ile yaklaşık 60 kaçak göçmenin bulunduğu değerlendirilen teknenin battığı bölgede arama çalışması başlatılmıştı.

Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 37'ye yükseldi

BATAN TEKNEDEN 23. CANSIZ BEDEN ÇIKARILDI

Van Jandarma Sualtı Timi, JAK Sualtı Timi, Deniz Kuvvetleri ROW Timi ve Sahil Güvenlik ROW Timi'nin katıldığı çalışmalarda, Çarpanak Adası açıklarında 106.5 metre derinlikte tespit edilen teknedeki cesetler ROW cihazıyla çıkarılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar kaçak göçmenlere ait olduğu değerlendirilen 14 ceset su yüzeyinde bulunurken, 22 cansız beden ise tekneden çıkarılmıştı. Bugün devam eden çalışmalar sonucunda 1 cansız bedenin daha çıkarılmasıyla toplam ulaşılan ceset sayısı 37 oldu. Gölde yürütülen çalışmalara yarın devam etmek üzere ara verildi.

Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 37'ye yükseldi
Van Gölü'nden çıkarılan ceset sayısı 37'ye yükseldi

Kaynak: İHA

Haber Yorumları (3)
KÜRŞAD: Yazık ulan nasıl yapabiliyorlar böyle birşeyi..
BÜYÜK RESİM: KESİN MUĞLADAYIZ KARŞISI YUNANİSTAN DEDİLER KARŞIDA İNDİRECEKLERDİ AMA MALESEF.
HIZLI JOE: VAN BİTLİS ARASINDA TEK KARAYOLU VAR ODA SÜREKLİ KONTROL EDİLİYOR. . KARŞI KIYI OLAN TATVAN İLÇESİNE GİTMEK İÇİN GÖLDEN GEÇMEYE ÇALIŞIYORLAR ÇÜNKÜ TATVANA ULAŞINCA İSTANBULA GİTMEK DAHA KOLAY. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title