Kanlı Reina saldırısında yeni gelişme! Teröristlerin mali izlerine ulaşıldı

Kanlı Reina saldırısında yeni gelişme! Teröristlerin mali izlerine ulaşıldı

19.02.2021 17:55 | Son Güncelleme: 19.02.2021 19:58

Rusya, İstanbul'da 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina eğlence merkezindeki terör saldırısını gerçekleştiren teröristlerin mali izlerini bulduklarını açıkladı. Rus yetkili tarafından yapılan açıklamada, soruşturmanın iki ülkede de devam ettiği bildirildi.

Rusya Federal Mali İzleme Servisi (Rosfinmonitoring) Direktörü Yuriy Çihançin, başkent Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı görüşmede, teröristlerin ve terör örgütlerinin mali yapılanmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ŞÜPHELİ BİNLERCE İSİM TESPİT EDİLDİ

Çihançin, Türk yetkililerle yürüttükleri çalışma neticesinde, İstanbul'da 2017'de 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina eğlence merkezindeki terör saldırısını gerçekleştiren teröristlerin mali izlerini bulduklarını söyledi. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Rusya İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri çalışmalardan bahseden Çihançin, "Kredi kurumlarıyla birlikte, terörizmle ilgili finansal faaliyetler yürüttüğü veya bu faaliyetlere katıldığından şüphelenilen 2 bin 300'den fazla kişi ve bin tüzel kişi tespit edildi." dedi.

SORUŞTURMA İKİ ÜLKEDE SÜRÜYOR

Uluslararası terör örgütleri konusunda da çalışmalar yürüttüklerini aktaran Çihançin, "İçişleri Bakanlığı, FSB ve Türkiye'den meslektaşlarımızla birlikte, 2017'de İstanbul'da terör eylemi gerçekleştiren teröristlerin mali izlerini bulmayı başardık. Şimdi bizim de katılımımızla birlikte hem Türkiye'de hem de burada soruşturma yürütülüyor." ifadesinde bulundu.

Kanlı Reina saldırısında yeni gelişme! Teröristlerin mali izlerine ulaşıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay

Haber Yorumları (1)
ZİKO: Hepsi alınıp sorgulanmalı ve ne gerekiyorsa o yapılmalı.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title