Son Dakika: Delta plus varyantı Türkiye'de! 3 ilde 3 vaka görüldü, bunlardan biri İstanbul'da

Son Dakika: Delta plus varyantı Türkiye'de! 3 ilde 3 vaka görüldü, bunlardan biri İstanbul'da

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Delta varyantının ardından, Delta plus varyantının da Türkiye'de görüldüğünü açıkladı. Vakaların görüldüğü illerden birisinin İstanbul olduğunu söyleyen Koca, ''Ankara'da yok. Diğer iki ili söylemeyeyim" dedi. Öte yandan Delta plus'ın, "endişe verici varyant" kategorisinde değerlendirildiği biliniyor.

Türkiye'de Delta varyantının ardından Delta plus varyantı da tespit edildi. 3 farklı ilde yaşayan 3 kişide Delta plus varyantı görüldü. Açıklamayı dünkü Kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptı.

VAKALARIN BİRİ İSTANBUL'DA

Delta plus varyantı vakalarından birinin İstanbul'da olduğunu söyleyen Koca, "Bunlardan biri İstanbul. Ankara'da yok. Diğer iki ili söylemeyeyim" dedi. Vakaların genel sağlık durumlarının iyi olduğunu kaydeden Koca, "Ayakta takip edilen hastalar. Dolayısıyla o açıdan daha ağır geçiren kişiler değil" diye konuştu.

VARYANTTA SAYI 30'A YÜKSELDİ

Öte yandan Delta varyantı vakaları da artmaya devam ediyor. Bakan Koca son rakamları da basın mensuplarıyla paylaştı. Varyantın görüldüğü il sayısı 30'a yükseldi. Vaka sayısı ise 284 oldu.

AŞIDA ÜÇÜNCÜ DOZ, 50 YAŞ ALTINA DÜŞEBİLİR

Üçüncü doz aşıya ilişkin de bilgi veren Koca, "50 yaşı belki Bilim Kurulu'nda biraz daha aşağı çekebiliriz. Yakında kritik görev almış olan kişiler de belediye başkanları dahil olmak üzere onlara da üçüncü dozu açmış olacağız" dedi.

''ENDİŞE VERİCİ'' KATEGORİSİNDE

Delta plus, Delta varyantının yeni mutasyonudur. Tıbbi literatürde bu mutasyonun adı K417N'dir. Delta Plus varyantı daha hızlı bulaşıcı özelliğe sahiptir. Delta plus, virüsün daha kolay yayılacağını ve antikor tedavisine karşı daha dirençli olabileceğini gösteren araştırmalara dayanarak Hindistan'da "endişe verici varyant" kategorisinde değerlendirilmektedir.

Son Dakika: Delta plus varyantı Türkiye'de! 3 ilde 3 vaka görüldü, bunlardan biri İstanbul'da
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haber Yorumları (13)
CAN KOÇ: Arkadaşlar her hangi bir şey için hastaneye gittiğiniz de zaten, covid taraması oluyor yapılıyor ki burada en büyük sorun enjeksiyon olacaksanız ayvayı yediniz çünkü covidli hastanın yattığı yerde iğne olacaksınız yani her türlü , kontrollü bi şekilde hasta olup öleceğiz veya sistemin kölesi olacağız
AYKUT KALANOĞLU: pasaportlu turist olarak gelenler sağlık taramasından geçiyor diyelim iyi yada kötü peki ülkemize kaçak elini kolunu sallayarak gelen yüzlerce hatta binlerce göçmeni nasıl kontrol edecekler sağlık taramasından geçirecekler ? bakın bir türlü kaçak gelen göçmenlerin önüne geçilemiyor ardı arkası kesilmiyor bunların ! bizim burası küçük kasaba ve burada bile çarşıda onlarca yabancı değişik tipte Türkçe konuşmayan hiç tanımadığımız görmediğimiz yabancılar türedi ! bizde daha ne varyantlar çıkar ?
OZEL BİRİ: Bıktık bu olmayan corona hikayelerinden be bu bitti varyan buda gider baska gelir hepsi hikaye kardesim sokakda yasayan ölmuyor suriyeliler ölmüyor kim hastaneye düşerse dayiyorlar ilaci gitsinler diye hepsi boş boş
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title