Sokakta yürürken sigara içme yasağına vatandaştan destek

Sokakta yürürken sigara içme yasağına vatandaştan destek

26.09.2020 14:48 | Son Güncelleme: 26.09.2020 14:59
Sokakta yürürken sigara içme yasağına vatandaştan destek

ERZİNCAN Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin, bazı cadde ve sokaklarda yürüyüş sırasında maskenin indirilerek sigara içilmesini yasaklanmasına, vatandaşlar destek verdi.

ERZİNCAN Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin, bazı cadde ve sokaklarda yürüyüş sırasında maskenin indirilerek sigara içilmesini yasaklanmasına, vatandaşlar destek verdi.

Vali Mehmet Makas başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, bazı cadde ve sokaklarda yürüyüş sırasında maskenin indirilip sigara içilmesini yasakladı. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz genelinde tüm park, bahçe ve pazar yerlerinde ayrıca Ordu Caddesi üzeri Eski MİT Kavşağı ile 13 Şubat Caddesi Devlet Hastanesi Kavşağı arası ve Halitpaşa Caddesi üzeri SGK Kavşağı'ndan, Fevzipaşa Caddesi üzeri Eski Terminal Kavşağı'na kadar maske kullanımını ihlal ederek/maskeyi aşağı indirerek, yürüyüş esnasında sigara içmenin yasaklanmasına, belirtilen sınırlamalara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesine, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir" denildi.Yasağın ardından kent genelinde denetimler artırılırken, alınan karara vatandaşlar da destek verdi. Vatandaşlar, kent genelinde artan vaka sayılarının önüne geçebilmek amacıyla böyle bir karar alınmasının sevindirici olduğunu söyledi.


Sokakta yürürken sigara içme yasağına vatandaştan destek

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Coşkun MENEK

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title