Sokağa çıkma yasağı sonrası Bursa pazarlarında adım atacak yer kalmadı

Sokağa çıkma yasağı sonrası Bursa pazarlarında adım atacak yer kalmadı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Koronadan en çok etkilenen 10 kent arasında bulunan Bursa'da, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından vatandaşlar pazarlara akın etti. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı pazarlarda, zabıta ekipleri vatandaşları sık sık uyardı.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle 15 şehirde ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma yasağı dün gece sona erdi. Kısıtlamanın kalkmasıyla açıklanan verilere göre koronavirüsten en çok etkilenen 10 il arasında yer alan Bursa'da vatandaşlar, pazarlara akın etti. Ekipler, sosyal mesafe kuralına uymayanlara ve maske takmayanlara sık sık uyarılarda bulundu.

TEZGAH ÖNLERİNDE SIRA OLUŞTU

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uyguladığı 15 kentten biri olan Bursa'da, vatandaşlar bugün bayram alışverişi için pazarlara akın etti. İnegöl Semt Pazarı ve Tuzpazarı'nda yoğunluk yaşandı. Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar, zaman zaman tezgah önlerinde sıra oluşturdu. Maskesiz gelenler ise, polis ve zabıta ekipleri tarafından uyarıldı.

EN RİSKLİ 10 KENT ARASINDA BULUNUYOR

Koronavirüs, ülkemizdeki her şehirde farklı oranda risk oluşturuyor. Özellikle salgının en çok etkilediği 10 şehirden biri olan Bursa'da vatandaşların kuralları hiçe sayarak kalabalığa karışıp pazar alışverişi yaptığı görüntüler, büyük endişe yarattı.

Pazarlardaki dikkat çeken yoğunluk böyle görüntülendi:

Sokağa çıkma yasağı sonrası Bursa pazarlarında adım atacak yer kalmadı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (32)
ZİYARETCİ: hep yazdim gene yazmaya devam edecegim, semt pazarlari kaldirilmadan bu isin sonu gelemez, almanyada yasak yok , sadece kurallari koydular, halk in ? harfiyen kurallara uyuyorlar, devletden kimsedede maske istemedi, herkes kendi maskesini kendisi temin etti. allah devletimizin yardimcisi olsun, hu halkla isleri zor.
EFE43: Kimse kusura bakmasın bu korona son iki hafta onbinlerce kişiye bulaşmış olmaaı gerekirken Sayılar düşüyor Turistler gelsin mesajı veriyor Hükümetimiz. Yani resmen millet ile dalga geçiliyor ve sayılar manipule ediliyor sanki. Madem bukadar kalabalık ve maskesiz caddelerde bu hastalık düşüşte niye 3 ay evkere hapis edildik
SRKN: Sen açtıktan sonra vatandaş gidecek, ne yapacak. Maske takmayı zorunlu tutsan büyük oranda koruyucu olur. Herkeste olacağı için. Sen maskeyi denetle. Takmayana çak cezayı. Marketi, pazarı, çarşıyı, avm yi açınca giderler. Kimse gitmese buraların açılmasının ne anlamı kalır. Boş oturup kim para kazanacak. İşin özeti maske takmayı zorunlu yapacaksınız ve cezayı vereceksin takmayana.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title