Haberler

Kolektif ne demek? Kolektif TDK kelime anlamı nedir?

Güncelleme:

Kolektif ne demek? Sorusu son zamanlarda en sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Son zamanlarda oldukça fazla duymaya başladığımız kolektif kelimesi ne anlama geliyor? Peki kolektif ne demek? kolektif TDK kelime anlamı nedir?

Kolektif kelimesi, birçok farklı alanda karşımıza çıkan, oldukça sık duymaya başladığımız kelimelerden birisidir. Kökeni Fransızca diline dayanmaktadır. Türkçe 'de yer alan ''Ortaklaşa'' kelimesi ile aynı anlama gelmektedir. Peki kolektif ne demek? kolektif TDK kelime anlamı nedir?

KOLEKTİF NE DEMEK?

Kolektif kelimesi anlam olarak, bir kişiyi, bir grubu, bir topluluğu, ortak görüş veya ortak amaç uğrunda bir çatı altında ilerlemesine denir. Bu topluluklar farklı amaçlar ile toplanmış olabilirler.

KOLEKTİF TDK ANLAMI NEDİR?

Kolektif kelimesinin kelime anlamı TDK'ya göre şu şekildedir;
Birçok kimseyi veya nesneyi içine alan, birçok kişi ve nesnenin bir araya gelmesi sonucu olan.

KOLEKTİF KELİMESİNİN CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIMI NASILDIR?

Kolektif kelimesi, cümle içerisinde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Kolektif kelimesinin cümle içerisinde kullanımına örnek;

Kolektif bir görüş rahatlığı insanı düşündürmekten kurtarır.

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Gündem Yaşam Haberler

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Yazılım krizinin ardından CrowdStrike ve Microsoft'un hisseleri düşüşe geçti

Bakmadan Geçme

Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Ayaş, Çankaya 19-20 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 2024 KYK BURS BAŞVURU TARİHİ l KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title