Siyahi Oyuncular Oscar'a Tüm Alanlarda Aday Olarak İlki Gerçekleştirdi

Siyahi Oyuncular Oscar'a Tüm Alanlarda Aday Olarak İlki Gerçekleştirdi

Siyahi Oyuncular Oscar'a Tüm Alanlarda Aday Olarak İlki Gerçekleştirdi
Anadolu Ajansı - Haberler | Magazin

Oscar ödül törenlerinde geçen sene siyahi oyuncuların neredeyse hiç ödül alamadığı vurgulanmıştı. Bu sene ilk kez Oscar'a tüm alanlarda siyahi oyuncular aday oldu.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 1929 yılında "Akademi Ödülleri" adıyla ilk defa dağıtılan ve sinema dünyasının en prestijli ödülleri kabul edilen Oscarlar için geri sayım başladı. Siyahi sinema oyuncuları, ABD'nin Los Angeles kentinde 26 Şubat'ta verilecek Oscar ödülleri için ilk kez bu yıl tüm alanlarda aday oldu.

OSCAR'DA GEÇEN SENEKİ GİBİ TAMAMI BEYAZ OYUNCULAR OLMAYACAK

Oscar Ödüllerinde bu yılki aday oyuncular geçen sene yaşandığı gibi tamamı beyaz oyunculardan oluşmadı. Ödül tarihinde ilk kez siyahi sinema oyuncularının tüm alanlarda aday olması, ırkçılık suçlamalarına maruz kalan organizasyonun puan toplamasını sağladı.

SİYAHİ ADAYLAR HER DALDA OSCAR'A ADAY OLDU

Üye çeşitliği bakımından da puan toplayan Akademinin 683 üyesinden yüzde 46'sı kadın, yüzde 41'i siyahi Amerikalılardan oluştu. Siyahi oyuncular, Denzel Washington "Fences"taki rolüyle En İyi Erkek Sinema Oyuncusu, Mahershala Ali "Moonligth"taki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Ruth Negga "Loving"deki rolüyle En İyi Kadın Sinema Oyuncusu, Viola Davis "Fences"taki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Sinema Oyuncusu, Naomie Harris "Moonlight"taki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Sinema Oyuncusu ve Octavia Spencer de "Hidden Figures"teki rolüyle En İyi Kadın Sinema Oyuncusu kategorisinde aday gösterildi.

ÖDÜLDE TRUMP'A SİYASİ MESAJLAR VERİLMESİ BEKLENİYOR

Irkçılık tartışmalarından uzak bir sene geçiren Oscarlarda, ABD Başkanı Donald Trump'ın görevindeki ilk yılı nedeniyle siyasi mesajlar verilecek bir ödül gecesi yaşanması bekleniyor.

Siyahi Oyuncular Oscar'a Tüm Alanlarda Aday Olarak İlki Gerçekleştirdi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title