Sivas'taki Festivale Sadece Protokol Katıldı

Sivas'taki Festivale Sadece Protokol Katıldı

Sivas'ın Gürün İlçesinde Bu Yıl 9.'su Yapılan Kültür ve Sanat Festivali'ne Halk İlgi Göstermedi. İlçe Stadyumunda Yapılan Festivale Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Veysel Dalmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Bağımsız Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ve Daire Müdürleri Katıldı.

Sivas'taki Festivale Sadece Protokol Katıldı

Sivas'ın Gürün ilçesinde bu yıl 9.'su yapılan Kültür ve Sanat Festivali'ne halk ilgi göstermedi. İlçe stadyumunda yapılan festivale Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, Vali Veysel Dalmaz, AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, Bağımsız Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ve daire müdürleri katıldı.

Festivale katılan belde ve köylerin bayrak ve flamaları, öğrenciler tarafından taşındı. Festivalin açılış konuşmasını yapan Gürün Belediye Başkanı Mehmet Aktaş, seçim sonrasında yapılan festivale vatandaşın katılmadığını gördüklerini, bunu tahmin ettiklerini ancak 8 yıldır yaptıkları festivale ara vermemek için bu yıl yine festivali gerçekleştirdiklerini kaydetti. Daha sora törene katılan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Seyfi Saltoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Gürün Belediyesi'ne

gönderdiği itfaiye aracının anahtarını Belediye Başkanı Aktaş'a verdi.

Ardından kürsüye gelen Ulaştırma Bakanı Yılmaz, festivallerin bir bayram olduğunu, bölge dışında yaşayanların gelerek, bölgede yapılan çalışmaları ve eksiklikleri gördüğünü belirterek, "Bakıyorum, bir çok ilden ve yerleşim biriminden insanları görüyorum. Bu da festivalin amacına uyduğunu gösterdi" dedi. Yapılan konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Davut Gül, günün anlam ve önemini belirten plaketi Bakan Yılmaz'a verdi.

(İG-OK-Y)

Kaynak: İHA