Haberler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Güncelleme:

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde görevli 898 sağlık işçisini ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde görevli 898 sağlık işçisini ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

Öz Sağlık-İş'ten yapılan açıklamaya göre, imzalanan TİS ile sağlık işçilerinin giydirilmemiş ücretlerine yüzde 84 oranında zam yapıldı, en düşük brüt ücret 6 bin 852 lira oldu.

Daha önce 124 lira olan günlük yevmiye 228 lira 42 kuruşa çıkartılırken, sosyal yardım 550 liradan 750 liraya, yemek yardımı 15 liradan 21 liraya, 220 lira olan evlenme yardımı ise 600 liraya yükseltildi.

Sendikanın girişimleriyle TİS'e ilk defa sağlık işçileri için "enfeksiyon primi" de eklendi. Böylece, fiili çalışılan her gün için işçilere 10 lira enfeksiyon primi ödenecek.

Yıllık kıdem zammının yüzde 20 oranında artırıldığı TİS ile çalışılan her yıl başına ücretlere eklenen 10 liralık kıdem zammı da 12 liraya çıktı.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Milli Bayramlar: Milli Bayramlarımız nelerdir? Milli bayramlarımız kaç tanedir, hangileridir? Milli bayramların isimleri ve tarihleri! Hal Ekleri nelerdir? İsmin hal ekleri nelerdir? Hal ekleri cümle içerisinde örnekler ve konu anlatımı! Kaç tane hal eki var? Hacet duası okunuşu! Hacet namazı duası nasıl okunur? Hacet duası nasıl yapılır? Hacet duası Arapça ve Türkçe yazılışı! Galatasaray'ın kaç şampiyonluğu var? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? Cleveland Cavaliers Orlando Magic NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! New York Knicks Philadelphia 76ers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Nisan Basketbol NBA CANLI İZLE! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu kimdir, mesleği ne? 4. eleme adayı kim oldu? Survivor haftanın eleme adayları ki potada kimler var 23 Nisan Salı? Kalkınma Yolu Projesi nedir, nereden geçiyor? Sivasspor'un penaltısı doğru mu? Hakem yorumları ne diyor? (Sivasspor - Fenerbahçe) Derin Futbol ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?????? 23 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title