Haberler

Şırnak'a Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Yapılıyor

Şırnak’ta 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin temeli atıldı.

Şırnak'ta 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin temeli atıldı. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun, kent genelinde sağlığa 500 milyon TL yatırım yaptıklarını belirtti.

Şırnak Devlet Hastanesinin yanında yapılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin Temeli atıldı. 100 yataklı hastanenin 600 günde tamamlanarak, halkın hizmetine sunulacağı belirtildi. İnşaat alanında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Nedim Uzun, çukur ve barikat döneminden sonra Şırnak'ın tamamında bir imar çalışması başlatıldığını anımsatarak, Sağlık Bakanlığının kent genelinde 500 milyon TL'lik yatırım yaptığını belirtti. Şırnak'ın doğurganlıkta Türkiye'de ikinci sırada olduğunu anlatan Uzun, "İnanılmaz genç bir nüfusa sahibiz. Mevcut 18 yaş altı nüfus Türkiye ortalamasının iki katıdır. Dolayısıyla 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ilimiz için elzemdi. Hem Şırnak merkeze ve Silopi ilçesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi planladık. İnşallah Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi burada inşa edilecek. 21 tane tek kişilik oda, 50 tanede çift kişilik odamız olacak" dedi.

Uzun, Şırnak'a yapılacak olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin en önemli eksiklerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Bu hastanemiz ile hastalarımıza ve çocuklarımıza 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunulacaktır. Bu çalışmamızın yanı sıra İlimiz genelinde Sağlık Bakanlığımız tarafından onaylanmış toplamda 715 yataklı sağlık yatırım planlarımız mevcuttur. Yapılması planlanan sağlık yatırımlarımızın bazıları arsa ve imar problemleri çözüldüğü takdirde en kısa zamanda hayata geçirilecek olup, 2-3 yıl içerisinde yatırımlarımızın tamamlanması planlanmaktadır" diye konuştu. - ŞIRNAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Şırnak Politika Güncel Haberler

MHP'den ''el öpme' eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

MHP'den '"el öpme" eleştirilerine zehir zemberek sözler: CHP'ye yakışan bir tavır

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Bakmadan Geçme

Masterchef Tolga kimdir, kaç yaşında, hangi sezon yarıştı? Tolga Şener kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Allan Saint-Maximin forma numarası kaç olacak? Saint-Maximin Fenerbahçe'de kaç numaralı formayı giyecek, belli oldu mu? Fransa Türkiye U19 maçı CANLI izle! (HD) 16 Temmuz Fransa Türkiye maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Masterchef Serap kimdir, kaç yaşında? Serap Küçük kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Huriye kimdir, kaç yaşında? Huriye Öncen kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Sevdet kimdir, kaç yaşında? Sevdet Ayhan kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ümmühan kimdir, kaç yaşında? Ümmühan Ünavcı kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bartu kimdir, kaç yaşında? Taha Bartu Ergün kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Türkiye U19 maçı hangi kanalda? UEFA U19 Avrupa Şampiyonası maçları hangi kanalda, nereden izlenir? Kenan Yıldız Juventus'ta kaç numaralı formayı giyiyor? Kenan Yıldız 10 numaralı formayı mı giyecek? Allan Saint-Maximin kiralık mı, satın alma opsiyonu var mı? Fenerbahçe Allan Saint-Maximin bonservisini aldı mı, kiralık mı? YSK'ye kaç kişi girdi 2024? TYT ve AYT'ye kaç kişi girdi, üniversite sınavına kaç kişi girmişti? Galatasaray KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Galatasaray KAP transfer açıklaması nedir? Fenerbahçe KAP bildirimi! SON BİLDİRİMLER! Fenerbahçe KAP açıklaması nedir? Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title