Sinan Güzel Haberleri

Sinan Güzel haber, Sinan Güzel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sinan Güzel - 12.3.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan "Halide Edib Adıvar" kitabı okurla buluştu
Kefeli, kitabın içeriğini hazırlarken Halide Edip Adıvar'ın bilinçli, kişiliği gelişmiş, ekonomik bağımsızlığını kazanmış, sorumluluklarının farkında olan eğitimli bir Türk kadının şekillenmesinde etkin bir rol oynadığının dikkatini çektiğini anlatarak, şunları kaydetti: "Kitabı yazarken onu araştıran kadın araştırmacılarının sayısının da fazla olması dikkat çekici bir durumdu. Bu durum aslında onun kadının toplum içerisinde yer alması çabalarının ne ölçüde başarılı olduğunun güzel bir göstergesiydi. Demokrasi kavramına olan bağlılığı, vatan ve millet sevgisi, bir anne, bir akademisyen, bir siyaset kadını ve girdiği tüm mücadelelerden başarıyla çıkan bir Türk kadını olarak, gösterdiği kararlılık, cesaret, iradeyle gerçekten özel bir şahsiyet, özel bir yazar. Yani evvel ve ahir zamanın yazarıydı. Kitap da benim için böylesine anlamlı bir yolculuktu." Programda bir müzik dinletisinin yanı sıra Marmara Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. İnci Enginün "Halide Edib ve Türk Dili ve Edebiyatı", Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Prof.
Sinan Güzel - 26.2.2020
"1. İstanbul Dijital Sanat Festivali" mayısta sanatseverlerle buluşacak
Mezo Dijital tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen "İstanbul Dijital Sanat Festivali", 29-31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Sinan Güzel - 22.2.2020
Ressam Musa Aktaş'ın 30. yıl resim sergisi sanatseverlerle buluştu
İlk sanat eğitimini 1985 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin resim bölümünde aldığını anlatan Aktaş, üniversiteden mezun olduktan sonra elinden kalemi ve fırçayı hiç bırakmadığını söyledi.
Sinan Güzel - 29.1.2020
"36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması" sergisi açıldı
Fetvacı, binlerce çizim gelen yarışmanın "Karikatürün Oskarları" olarak anıldığını belirterek, şunları kaydetti: "Bütün dünyanın ve Türkiye'deki çizerlerin ilgisi var. Bu ilgi yıllardır jürinin tarafsız olarak değerlendirmeyi yapması, herkesin bu yarışmaya bir güveni olması ve arkasında Aydın Doğan Vakfının bütçesel ve kişisel desteğiyle oluyor. Bütün dünyada tanınan, bilinen, özellikle konunun içinde olanların 'Karikatürün Oskarları" dediği bir yarışma. İlk yıllarda birkaç yüz kişi katılırken şimdi binlerce katılım geliyor. Dünyanın her tarafından çizerleri de jürimize davet ediyoruz. Bütün dünya temsil edilsin diye Asya'dan, Afrika'dan, Avrupa'dan ve Güney Amerika'dan deneyimli çizerleri jürimizde bulundurmaya dikkat ediyoruz." Son yıllarda karikatürlerin sergideki sunumlarını da geliştirdiklerini ifade eden Fetvacı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden danışmanlık aldıklarını belirterek, desteklerine teşekkür etti.
Sinan Güzel - 28.12.2019
Mamak'tan Milli Şair'e vefa
Mamak Belediyesi Aile Merkezleri ve Mamak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy konulu resim sergisinin açılışının gerçekleştirildiği programda, Mamak'taki liselerde gerçekleştirilen Mehmet Akif konulu mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.
Sinan Güzel - 17.11.2019
Pendik'te öldürülen 3 kişinin cenazesi Adli Tıp'tan alındı
  Olayın bir akraba kavgası olmadığını belirten ailenin yakınlarından Sinan Güzel, saldırgan ile ilgili olarak  "Dünden beri ocağımıza ateş düştü.
Sinan Güzel - 17.11.2019
Pendik'te pompalı silahla öldürülen 3 kişinin cenazesi Adli Tıp'tan alındı
"Bunların tamamı yalan haberdir" Adli Tıp Kurumu önünde açıklamalarda bulunan vefat edenlerin akrabası Sinan Güzel Bazı basın mecralarında kavga sebebi olarak akraba kavgası ya da kız meselesi yüzünden olduğunun yanlış bir bilgi olduğunu aktararak, "Dünden beri ocağımıza ateş düştü.
Sinan Güzel - 17.11.2019
PENDİK'TE ÖLDÜRÜLEN 3 KİŞİNİN CENAZESİ ADLİ TIP'TAN ALINDI
Olayın bir akraba kavgası olmadığını belirten ailenin yakınlarından Sinan Güzel, saldırgan ile ilgili olarak  "Dünden beri ocağımıza ateş düştü.
Sinan Güzel - 17.11.2019
Pendik'teki silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin cenazesi Adli Tıp Kurumundan alındı
Vefat edenlerin akrabası Sinan Güzel, gazetecilere yaptığı açıklamada, olay nedeniyle ocaklarına ateş düştüğünü söyledi.
Sinan Güzel - 7.11.2019
İstanbul'da 4 kardeşin evlerinde ölü bulunması
Kardeşlerin cesedinin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden bir kişinin, model olarak çalışan ve bir süredir işe gelmeyen Oya Yetişkin'den haber alamadıklarını emniyete bildirmesi üzerine bulunduğu ortaya çıktı.
Sinan Güzel - 7.11.2019
İstanbul'da 4 kardeşin evlerinde ölü bulunması olayına ilişkin yeni detaylar
Kardeşlerin cesedinin, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden bir kişinin, model olarak çalışan ve bir süredir işe gelmeyen Oya Yetişkin'den haber alamadıklarını emniyete bildirmesi üzerine bulunduğu ortaya çıktı.
Sinan Güzel - 7.11.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Görüntü Dökümü:   --------- -Trenlerin Bostancı İstasyonundan geçişi -Marmaray Ayrılıkçeşmesi durağından geçişi -Kazlıçeşme'den geçişleri -Zeytinburnu'ndan geçişleri -Trenin Kazlıçeşme'de havadan görüntüsü -Genel ve detaylar  ======================== 2- AVCILAR'DA TIP MERKEZİNDE DOKTOR DOKTORU TABANCAYLA VURDU  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU-İhsan DÖRTKARDEŞ / İSTANBUL DHA  AVCILAR'da  özel bir tıp merkezinin sahibi olan doktor, yanında çalışan ve 3 yaşındaki çocuğunun annesi olduğu öğrenilen Azerbaycanlı kadın doktoru tabancayla vurarak ağır yaraladı.  Olay, Yeşilkent Mahallesi, Birlik Caddesi'ndeki özel bir tıp merkezinde saat 01.00 sıralarında meydana geldi.  Edinilen bilgiye göre tıp merkezinin sahibi Celal T., aynı işyerinde çalışan ve 3 yaşındaki çocuğunun annesi olduğu öğrenilen doktor Azerbaycan uyruklu A.A. ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Celal T., belindeki tabanca ile A. A.'ya ateş etti. A.A. ağır yaralanırken Celal T. kaçmak istedi. Ancak silah seslerini duyup tıp merkezi önüne gelen Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından yakalandı. Yaralı doktor A.A. ise Bakırköy Sadi Konur Devlet Hastanesi'nde kaldırılırken durumunun ağır olduğu öğrenildi.  Görüntü dökümü: ----------- -Tıp merkezi önünden görüntü -Tosunoğlu'nun polis aracında görüntüsü -Genel ve detaylar  07.11.2019 - 02.25 Haber Kodu : 191107010 07.11.2019 - 02.22 Haber Kodu : 191107009 ======================== 3- 4 KARDEŞİN ÖLÜMÜNDE KORKUNÇ ŞÜPHE   Müslim SARIYAR-Güven USTA/- İSTANBUL'un Fatih ilçesinde, 4 kardeşin siyanürle ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, yapılan incelemelerde yeni bir bulguya rastlandı. Kardeşlerden Oya Yetişkin'in diğerlerinden daha sonra öldüğü belirlendi, bu nedenle önce kardeşlerine meyve suyu içinde siyanür verdiği daha sonra kendisinin içtiği iddia edildi. Ayrıca 'Dikkat siyanür var' notunun da Oya Yetişkin tarafından yazılmış olabileceği öne sürüldü.  Fatih'te apartmanın birinci katında oturan Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin evinin kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı notu gören komşuları durumu polise bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kilitli olan kapı çilingir yardımıyla açıldığında 4 kardeş de ölü bulundu. Yapılan incelemelerde siyanür içerek öldükleri belirlenen kardeşlerden Mimar Sinan Güzel Sanatlar'da modelist olan aynı zamanda canlı mankenlik yapan Oya Yetişkin'in beden ısısından diğer kardeşlerden daha sonra yaşamını yitirdiği değerlendirilmeye başlandı.
Sinan Güzel - 6.11.2019
(Ek bilgi ve görüntülerle)  4 KARDEŞİN ÖLÜMÜNDE KORKUNÇ ŞÜPHE
İSTANBUL'un Fatih ilçesinde, 4 kardeşin siyanürle ölümüyle ilgili soruşturma devam ederken, yapılan incelemelerde yeni bir bulguya rastlandı. Kardeşlerden Oya Yetişkin'in diğerlerinden daha sonra öldüğü belirlendi, bu nedenle önce kardeşlerine meyve suyu içinde siyanür verdiği daha sonra kendisinin içtiği iddia edildi. Ayrıca 'Dikkat siyanür var' notunun da Oya Yetişkin tarafından yazılmış olabileceği öne sürüldü.  Fatih'te apartmanın birinci katında oturan Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin evinin kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı notu gören komşuları durumu polise bildirdi. Olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kilitli olan kapı çilingir yardımıyla açıldığında 4 kardeş de ölü bulundu. Yapılan incelemelerde siyanür içerek öldükleri belirlenen kardeşlerden Mimar Sinan Güzel Sanatlar'da modelist olan aynı zamanda canlı mankenlik yapan Oya Yetişkin'in beden ısısından diğer kardeşlerden daha sonra yaşamını yitirdiği değerlendirilmeye başlandı.
Sinan Güzel - 6.11.2019
4 KARDEŞ, SİYANÜR İÇEREK İNTİHAR ETMİŞ
ANNE BABADAN BORÇ KALMIŞ Anne-babalarının ölümünün ardından yüklü miktarda borç kaldığı öğrenilen kardeşlerin bu nedenle bir süredir sıkıntıda oldukları öne sürüldü.  ARKADAŞLARI TEŞHİS ETTİ Birinci dereceden akrabaları olmadığı ve tanıdıklarının Mersin'de yaşadığı ortaya çıkan kardeşlerin teşhislerini ise arkadaşları ile mahalle bakkalı yaptı. Adli Tıp Kurumu'nda Cumhuriyet savcısı gözetiminde yapılan teşhiste Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nde modelist olan ve canlı modellik yapan Oya Yetişkin ile ablası Kamuran Yetişkin'i, Oya'nın iş arkadaşı, Yaşar ve Cüneyt Yetişkin'i ise mahalle bakkalı teşhis etti.
Sinan Güzel - 24.10.2019
"Nostalgia" sergisi yarın sanatseverlerle buluşacak
Kulaksız, bugüne kadar birçok fotoğraf yarışmasının jürisinde de yer alarak, 1985'te "Görüntüler 3" sergisini Ankara'da açtı ve Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından "AFIAP" unvanına değer görüldü. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinin Fotograf Enstitüsü'nde de iki yıl süreyle öğretim görevlisi olarak çalışan Kulaksız, 1978'de İstanbul'da, daha sonra da İzmir ve Antalya'da kardeşleri ile birlikte Refo Color AŞ laboratuvarlarını açtı.
Sinan Güzel - 21.10.2019
Ara Güler, Tünel'de fotoğrafseverleri bekliyor
2002'de Fransız hükümeti tarafından "Lejion D'Honneur; Officier Des Arts Et Des Lettre", 2009'da Paris Belediyesi tarafından "La Medaille de la Ville de Paris" unvanları verildi. 2005'te Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü, 2008'de Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Hizmet Ödülü, 2009'da Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Ödülü, ABD'de Lucie Awards Yaşam Boyu Onur Ödülü ve 2011'de Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü'ne layık görüldü. Güler, 2004'te Yıldız Teknik Üniversitesinden, 2013'te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden, 2014'te de Boğaziçi Üniversitesinden "Fahri Doktora" unvanı aldı.
Sinan Güzel - 20.9.2019
Çobankale'de tarih gün yüzüne çıkarılıyor
AA muhabirine açıklamalarda bulunan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinden Doç.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sinan Güzel Haberleri | Sinan Güzel Kimdir - Haberler - Sinan Güzel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sinan Güzel kimdir, hayatı ve biyografisi. Tasarımlarımız Anadolu'ya bir teşekkür.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 22:00:31. #1.15#
title