Seka Tarihi Türk Müziği Topluluğu Çalışmalarına Başladı

Seka Tarihi Türk Müziği Topluluğu Çalışmalarına Başladı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi yeni dönem etkinliklerine Şef Dr.

Seka Tarihi Türk Müziği Topluluğu Çalışmalarına Başladı

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi yeni dönem etkinliklerine Şef Dr. Erdoğan Akkanat yönetimindeki Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu ile başladı. Topluluk, ilk çalışmasını hafta sonunda Seka Kültür Evleri alanındaki Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'nde (SEKA) gerçekleştirdi.

Müzikseverler, topluluğun ilk koro çalışmasına büyük ilgi gösterdi. Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu'nu yöneten Şef. Dr. Erdoğan Akkanat, Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'ni, "Estetiğin musiki ile bütünleştiği eşsiz bir mekan" olarak değerlendirdi. Dr. Akkanat, "Berlin Flarmoni Orkestrası konser ve çalışma salonu hariç burası kadar akustiği güzel, hijyenik ve mimari estetiğin musiki ile bütünleştiği bir mekan görmedim" dedi.

Topluluğun bu seneki programına Evc-ara makamı ile başladığını söyleyen Dr. Erdoğan Akkanat, "Evc-ara klasik takımı bütünüyle icra edilecek. Amaç yeni nesillere atalarımızdan miras kalan Osmanlı-Türk Musikisini tanıtmak, öğretmek ve yaymak suretiyle hem sevdirmek hem de unutulmamasını sağlamaktır" dedi. Dr. Erdoğan Akkanat bu çerçevede kapılarının ve gönüllerinin tüm musiki severlere açık olduğunu hatırlattı.

Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu koro çalışmalarını sezon boyunca sürdürecek. Çalışmalar Cumartesi günleri 13.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirilecek. Koroya girmek isteyen vatandaşlar Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi'ne gelerek başvuru yapabilir. Ayrıca çalışmalar için 270 01 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir. - KOCAELİ