Şehit ve Gazi Yakınlarına Ramazan'da Tatlı Ücretsiz
Haberler » Yerel » Şehit ve Gazi Yakınlarına Ramazan'da Tatlı Ücretsiz - Haberler

Şehit ve Gazi Yakınlarına Ramazan'da Tatlı Ücretsiz

Erzurum’un Oltu ilçesinde bir pastane işletmecisi, şehit ve gazi ailelerine Ramazan’da ücretsiz tatlı ikram ediyor.

Şehit ve Gazi Yakınlarına Ramazan'da Tatlı Ücretsiz

'un ilçesinde bir pastane işletmecisi, şehit ve gazi ailelerine Ramazan'da ücretsiz tatlı ikram ediyor.


Oltu'da uzun yıllar esnaflık yapan Yasin Çetin, Erzurum Caddesindeki iş yerinde Ramazan süresince şehit ve gazi yakınlarına ücretsiz tatlı sunuyor. "Bu uygulamayı vatan için can veren şehit ve gazilerimize birazcıkta olsa minnet borcumuzu ödemek için yapıyorum" diyen Çetin, şehit ve gazi ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladığını söyledi.


Uygulamayla ilgili konuşan Yasin Çetin, "İşletmemizde her türlü tatlı ve pasta çeşidi mevcut. Şehit ve gazi ailelerinin Ramazan'da tatlı ihtiyacını ücretsiz karşılama kararı aldık. Bunu da işyerimizin camına astığımız yazıyla ilan ettik" dedi.


Şehit abisi , pastaneden aldıkları ücretsiz tatlılar için Yasin Çetin'e teşekkür etti. Çalışkan, "Çarşıda yürürken camda asılı yazıyı gördüm. İçeri girdim tatlımı aldım. Allah eksikliklerini vermesin. Çok mutlu oldum Onur duyduk" diye konuştu.


Şehit kardeşi Mustafa Şenocak ise "Ben bir şehit ailesiyim. Ramazan'da bizler için böyle bir iyilik düşündüğü için Yasin beye çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.


Komşu esnaf ise uygulamanın çok anlamlı olduğunu belirterek tebrik etti. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri