Şehit Piyade Komando Onbaşı Kahraman Toprağa Verildi

Şehit Piyade Komando Onbaşı Kahraman Toprağa Verildi

Şırnak'ta Operasyon Sırasında Şehit Olan Piyade Komando Onbaşı Murat Kahraman, Çok Sayıda Vatandaşın Katıldığı Törenle Toprağa Verildi.

Şehit Piyade Komando Onbaşı Kahraman Toprağa Verildi

Şırnak'ta operasyon sırasında şehit olan Piyade Komando Onbaşı Murat Kahraman, çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle toprağa verildi.

Şırnak'ın Bestler Deresi Doğanköy Mevkisinde operasyon sırasında şehit olan Kahraman'ın Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan alınarak, önce ailesinin Maraşel Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine ardından Kurtuluş Camisi'nde getirildi.

Piyade Binbaşı Muzaffer Aydemir, camideki cenaze töreninde, Piyade Komando Onbaşı Kahraman'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit olduğunu belirterek, ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmez bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmaya bölücü terör örgütünün gücü yetmeyecektir'' diye konuştu.

Tören sırasında, Kahraman'ın TİM Komutanı Astsubay Yasin Akbaş, tabuta sarılıp, ''Kanını yerde bırakmayacağım. Sen rahat uyu askerim'' dedi.

Kahraman'ın cenazesi daha sonra, Osmaniye Belediyesi Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada, cenaze cami havlusundan çıkartıldığı sırada, tabutun şehir merkezine götürülmesini isteyen bir grupla, bunu reddeden güvenlik güçleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Grup, törene katılan AK Parti Osmaniye milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa ve partililer aleyhine sloganlar attı.

Törene 39. Tugay Komutanı Tuğgeneral Hamza Koçyiğit, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Muhammet Kirazdiken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: AA