Kahramanlarımız şehit olmaya böyle gittiler: Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Kahramanlarımız şehit olmaya böyle gittiler: Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı?

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerlerden Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in aynı timde görev yaptığı arkadaşlarıyla birlikte askeri araç içinde çekilmiş son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde kahramanlarımızın, "Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı?" sözleri yer alıyor.

İdlib'deki hain saldırıda şehit olan Uzman Onbaşı İbrahim Tüzel'in şehit olmadan önce aynı timde görev yaptığı arkadaşlarıyla askeri araç içinde çekilmiş son görüntüleri ortaya çıktı. İdlib şehidinin Mersin'in Erdemli ilçesindeki ailesiyle paylaştığı son görüntülerde askerlerin çalan müziğe eşlik ettiği görülüyor. Kahramanlardan birinin, "Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı?" sözleri ise yürekleri burktu.

Görüntülerde kahraman askerlerimizin şarkı eşliğinde eğlendiği anlar yer alıyor. Kahraman askerlerimizden birinin, "Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı?" sözleri ise yürekleri burktu.

Şehit olan Tüzel'in ikiz kardeşi Kasım Tüzel, kardeşinin hareketli ve güler yüzlü olduğunu ifade ederek, "Şehit olmaya gülerek, eğlenerek, düğüne gider gibi gitti. Vatanı milleti için yapmayacağı hiçbir şey yoktu" dedi.

Kasım Tüzel, "Şehit İbrahim Tüzel'in ikiziyim. Kardeşimle biz hep beraberdik, yan yanaydık. O uzman çavuşluk için gitti, kazandı. Bu kutsal mesleğe beni de çağırdı, davet etti. Onun bıraktığı bayrağı ben elime aldım. Ömür boyu da kanımın son damlasına kadar da taşımaya hazırım" diye konuştu.

Kardeşinin eğlenceli bir insan olduğunu ifade eden Tüzel, "Çok güler yüzlüydü. Şehit olmaya gülerek, eğlenerek, düğüne gider gibi gitti. Vatanı milleti için yapmayacağı hiçbir şey yoktu. Elinden gelen her şeyi yaptı. Hakkıyla da şehit oldu. Vatan sağ olsun" şeklinde konuştu.

Şehit Tüzel'in ağabeyi Muhammet Tüzel de, "Videoyu İdlib'e giderken gönderdi. Bekle bizi Suriye geliyoruz, düğünümüz var bizim diyerek gidiyorlar. Kardeşim çok hareketli biriydi. Yaptığı mesleğini de gurur duyarak yapıyordu" dedi.

Şehit İbrahim Tüzel'in ablası Yasemin Öztürk de kardeşinin son olarak kendisiyle konuştuğunu ve 3 aylar dolayısıyla oruç tutmak istediğini söylediğini belirtti.

Öztürk, "Benim 4 tane erkek kardeşim vardı, biri şehit oldu. Allah'ım devletimize, milletimize zeval vermesin, bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin. 3 kardeşim erkek daha var, gerekirse onlar da şehit olur, gerekirse biz de gideriz" dedi.

Baba Şuayip Tüzel ise, "Düğüne gider gibi gittiler. Baba sen hiç merak etme vatanımız devletimiz için çalışacağız dediler. Biz de yolladık. Arkasından 2 tane daha kardeşi var. Biri uzman çavuş, küçüğü var o da aday. Devletimiz vatanımız sağ olsun, ne yapıyorsak ülkemiz için yapıyoruz. Son olarak 'ben şehit olacağım baba ağlama arkamdan' dedi. Devletimiz milletimiz sağ olsun oğlum, arkanda 2 tane 3 tane daha var, gerekirse ben de giderim dedim" şeklinde konuştu.

Şehidin evinde İdlib saldırısından bu yana Kur'an-ı Kerim okunup, tüm askerler için dua ediliyor.

Öte yandan, paylaşılan görüntülerde çalan müziğe eşlik eden askerlerin mutlu oldukları görünüyor. Görüntülerde şehit İbrahim Tüzel, ellerini kaldırıp, başını sallayıp müziğe eşlik ediyor. Bir başka görüntüde ise şehit Tüzel bulunduğu nokta önündeki binanın içine ateş ediyor.

Kahramanlarımız şehit olmaya böyle gittiler: Düğüne gidiyoruz, gelini hazırlamışlar mı?
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500
title