Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı

Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı

Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaşan dönemin Başbakanı Erdoğan'a tepki gösteren Şehit Aileleri Federasyonu Eski Başkanı Gençer, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır'da 16 Kasım 2013 tarihinde, Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaşan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı açıklamayla tepki gösteren Şehit Aileleri Federasyonu eski Başkanı Mehmet Gençer, 'Kamu görevlisine hakaretten' 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gençer'in cezası, 5 yıl süreyle ertelendi.

ERDOĞAN'IN EVİNE KINA YOLLADI

Oğlunu ve yeğenini şehit verdiğini belirten Mehmet Gençer, 14 Temmuz 2014 tarihinde beraberinde eşi Nebahat Gencer ile birlikte Kırıkkale Postanesi'ne giderek, TBMM'den çıkan çözüm süreci ile ilgili son yasaya tepki gösterdiğini belirtip, elindeki poşette bulunan ve hacılıktan getirdiğini söylediği 1 kilo kınayı Erdoğan'ın ev adresine gönderdi. Gençer, "Bu yasa ile Hükümet'in TC Devleti'ni terör örgütü PKK ile mupatap etmişlerdir" diyerek basın açıklamasında bulundu. Bunun üzerine Gencer hakkında 'Kamu görevlisine hakaret ettiği' iddiasıyla Kırıkkale 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.'SES KESME DAVASI'

Davanın bugün görülen son duruşmanına sanık Mehmet Gençer ve avukatı Yavuz Kuzucu katıldı. Şehit babası Mehmet Gençer mahkeme çıkışında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Başbakana hakaret ettiğim iddiası ile aleyhime açılan dava bugün neticelenmiştir. Mahkemenin verdiği karara göre bir yıl hapis cezası verilmiştir. Bu ceza 5 yıl ertelenmiştir. Bu kararı kabul etmiyorum. Çünkü ben hakaret kasdı ile konuşma yapmamıştım. Hakaret de etmemiştim. Ama 'hakaret etti' diye, bir ses kesme davası açıldı. Sesimi 5 yıl keseceğim, sesimi çıkartmayacağım. Zaten hakaret etmemiştim, ama her türlü konuşmam suç kabul ediliyor. Şehit babalarını da artık hakaret davaları adı altında, baskı davaları açılıyor. Ses kesme davaları açılıyor. Gönül arzu eder ki bu ülkede bağımsız bir yargı hırsızlıkları, yolsuzlukları araştıran ve her türlü haksızlığın karşısında duran bir yargı olsun isterdim. Bu kararı suçsuz bir insan olarak kabul etmiyorum."

"İNŞALLAH ÜLKEMİZİN YARINLARI DAHA İYİ OLUR"

Şehit babasının avukatı Yavuz Kuzucu da, müvekkilinin 20 yaşındaki evladını şehit verdiğini belirterek şöyle konuştu:

"20 yaşındaki evladını yitiren bir babanın feryadına hakaret suçlaması ile ceza verilmiş olmasını ben ülkem adına gerçekten çok üzüntü verici buluyorum. İnşallah ülkemizin yarınları daha iyi olur. Ceza öncelikle 'kamu görevlisine hakaret' suçlamasından dolayı 90 gün adli para cezası, kamu görevlisi olarak kabul gördüğünden dolayı 365 gün adli para cezasına çevrildi. Artırımlar neticesinde 7 bin 80 TL ceza verildi. Bu da 5 yıl süre ile ertelendi."

Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı
Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı
Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı
Şehit Babası, Erdoğan'a Hakaretten 1 Yıl Ceza Aldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title