Seçim Kavgasını Polis Havaya Eteş Açarak Durdurdu: 8 Yaralı

Seçim Kavgasını Polis Havaya Eteş Açarak Durdurdu: 8 Yaralı

Seçim Kavgasını Polis Havaya Eteş Açarak Durdurdu: 8 Yaralı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde AK Parti'li Kazım Misafir'in 50 oy farkla kazandığı seçim sonrası, MHP'liler ile AK Partililer arasında kavga çıktı.

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde AK Parti'li Kazım Misafir'in 50 oy farkla kazandığı seçim sonrası, MHP'liler ile AK Partililer arasında kavga çıktı. Polisin havaya ateş açarak durdurduğu kavgada yaralanan 8 kişi hastanede tedaviye alındı.

Yeşilyurt ilçesinde mevcut belediye başkanı Kazım Misafir ile MHP Belediye Başkan adayı Kübra Sever Taşkıran arasında kıran kırana seçim yarışı yaşandı. Mevcut başkan Kazım Misafir, bin 360 oya karşı bin 410 oy alarak yeniden seçildi. Seçim boyunca her iki aday arasında yaşanan gerginlik, seçimin ardından yeniden başladı. İlçede MHP'li Taşkıran ile AK Parti'li Misafir'in yakınları arasında bugün başlayan tartışma kavgaya dönüştü. Polis kavgayı havaya ateş açarak durdurdu. Kavgada yaralanan 8 kişi ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. Olayın ardından ilçeye Tokat kent merkezinden takviye polis ile jandarma ekipleri sevk edildi. Gün boyunca ilçe merkezinde taraflar arasında yaşanan gerginlik sürerken, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ekipler ilçede bekleyişini sürdürüyor. - Yeşilyurt

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title