Samsun - Mika-Der'den Samsun'a Çocuk Evi
Haberler » Güncel » Haber

Samsun - Mika-Der'den Samsun'a Çocuk Evi

Samsun'da Minik Kalplerle El Ele Derneği (mika-der) Tarafından İç Donanımı Yapılan Çocuk Evinin Açılışı Gerçekleştirildi. Mika-der Başkanı Nesrin Ercan, 2 Yıl İçerisinde 5 Çocuk Evi Oluşturduklarını, 16 Kentte de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna Bağlı Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurtlarında Yenileme Çalışmaları Yaptıklarını Söyledi.

Samsun - Mika-Der'den Samsun'a Çocuk Evi

SAMSUN'da Minik Kalplerle El Ele Derneği (Mika-Der) tarafından iç donanımı yapılan çocuk evinin açılışı gerçekleştirildi. Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan, 2 yıl içerisinde 5 çocuk evi oluşturduklarını, 16 kentte de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarında yenileme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Minik Kalplerle El Ele Derneği tarafından başlatılan çalışma kapsamında Samsun'da Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarına yardım yapıldı. Mika-Der tarafından eşyaları döşenen çocuk evinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan, Samsun'da SHÇEK'e bağlı kurumlara yapılan yardımın finansmanını sağlayan Tayfun ve eşi Arzu Çebi, Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Adnan İpekdal katıldı. 5 kız çocuğunun, 3 SHÇEK görevlisi ile birlikte kaldığı evin bütün iç donanımının Tayfun ve eşi Arzu Çebi tarafından karşılandığı belirtildi. Heyet daha sonra Süleyman Yançatoral Çocuk Yuvasına giderek gerçekleşen ve devam eden çalışmaları inceledi. Vali Yardımcısı Haluk Şimşek burada Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan ile bağışı yapan Tayfun ve Arzu Çebi'ye teşekkür plaketi verdi.

Mika-Der'in 16 ilde bulunan SHÇEK'e bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurdunda yenileme çalışması yaptığını, 5 çocuk evinin bütün iç donanımını üstlendiğini söyledi.

Belirlenen illere 75 bin TL'lik yardımda bulunulduğunu dile getiren Mika-Der Başkanı Nesrin Ercan, "Samsun'da bir çocuk evimizin iç donanımını yaptık çocuk yuvamızda da iç ve dış mekanda oyun alanları, kütüphane oluşturduk. Son olarak bilgisayar labaratuvarı da yenilenecek" diye konuştu.