Salyazı Haberleri

Salyazı haber, Salyazı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Salyazı - 08.06.2020
Demirözü Sulama Projesi ile 112 bin 600 dekar tarım arazisi modern sulamaya kavuştu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 6 Haziran'da, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla katıldığı törenle açılışı yapılan "Demirözü Sulama Projesi"nin de Bayburtluların hasretle beklediği bir yatırım olduğuna dikkati çeken Özkaldı, şöyle devam etti: "239 milyon liraya mal olan, Bayburt için çok büyük öneme sahip Demirözü sulaması ile Demirözü ilçesi, Çayıryolu, Çorak, Günedoğru, Kırkpınar, Kitre, Tomlacık, Oruçbeyli, Rüştü, Esentepe, Şirin, Çatalçeşme, Çakırözü, Güneşli, Çiftetaş, Karayaşmak gibi yerleşim yerleri, aynı zamanda Gümüşhane'nin Köse ilçesine bağlı Salyazı ve Örenşar yerleşim yerleri olmak üzere toplamda 18 yerleşim yerine ait 112 bin 600 dekar arazi modern sulama sistemi ile sulanacaktır.
Salyazı - 31.05.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan (8)
Gümüşhane'nin Köse ilçesinin Salyazı köyünde 1930'da dünyaya gelen Doğan, babası Mehmet Fehmi Efendi'den Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi ve 1942'de dayısı Kurra Hafız Fevzi Efendi'de hıfzını tamamladı.
Salyazı - 30.12.2019
Bayburt'ta arazi toplulaştırma çalışmaları
DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Bayburt Merkez Demirözü Köyleri ve Gümüşhane İli Salyazı Beldesi Arazi Toplulaştırması ve TİGH işi kapsamında toplam 33 bin 593 hektar alanda 17 köyün tapu tescil çalışmalarının tamamlandığı ve tapuların hazırlandığını bildirdi.
Salyazı - 11.12.2019
Bayburt Havalimanı'nın altyapı inşaatı tamamlandı
GÜMÜŞHANE'nin Köse ilçesi Salyazı köyünde, yapımı sürdürülen Gümüşhane- Bayburt Havalimanı'nda altyapı çalışmaları, tamamlandı.
Salyazı - 11.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 7
MEZARI BAŞINDA GÖZYAŞI DÖKTÜLER Lise öğrencisi Ali Ekber'in annesi Zeynep, babası Dursun Yurtseven, karara tepki gösterdi. Oğullarının Küllük köyündeki mezarını ziyaret eden Yurtseven ailesi sanıkların yeniden yargılanmasını istediler. Baba Dursun Yurtseven (48), "Mahkemenin verdiği karara itiraz ediyorum.mahkeme yeniden yapılmalı. Oğlumun katilleri iftira atarak oğlumu suçlu göstermeye çalışmışlardır. Böylece de az ceza almışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımızdan,Adalet Bakanımızdan bu konuda yardım istiyorum. Oğlumun katillerine verilen ceza yetersizdir. İnsan hayatı bu kader basit olamaz. Bizim yüreğimizdeki ateş sönmüyor. Cumhurbaşkanımız sesimi duysun verilen cezayı görsünler içimin ateşi sönmemiştir. Oğlumu öldürenlere hak ettikleri cezayı versinler ki içimdeki ateş sönsün" diye konuştu.  Oğlunu öldürünlerin en ağır cezaya çarptırılmalarını isteyen anne Zeynep Yurtseven (42), "Çünkü aldıkları ceza az. Çocuğuma muşta ile vurmuşlar ardından da bıçakla öldürmüşlerdir. Ben oğlumu zorluklarla büyüttüm. Ben çocuklarımı babasız büyüttüm, onlara hem anne hem de baba oldum. Eşim şofördü. Aylarca eve gelmezdi ekmek parası için. Iğdır'da çocuklar bıçakla muşta ile geziyor. Bu tür olayların olmasını istemiyorum. Benim oğluma Iğdır ağladı.Oğlum çok merhametli bir çocuktu. Çocuklarımın, ailemin psikolojisi bozuldu. Maddi  ve manevi büyük bir yıkıma uğradık. Olay günü yeni ayakkabı almıştı, 24 saat bile giyemedi. Oğlumu öldürenler ağır ceza almalıdır. Adil şekilde yargılanmalı içimdeki acı dinmelidir" dedi.  İSTİNAF MAHKEMESİNE İTİRAZ ETTİ Bu arada Yurtseven ailesinin avukatı Murat Sürmeli, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararına itiraz ederek Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi'ne müracaat etti. 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararının bozulmasını isteyen Avukat Murat Sürmeli, istinaf incelemesinin duruşmalı yapılmasını istedi. Avukat Murat Sürmeli, sanıklar Muhammet Taha Şek ile Yusuf Karadağ'ın üst sınırdan cezalandırılmalarını talep etti.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Ailenin mezarlıkta dua etmesi -Annenin mezartaşını öpmesi -Olay yerinde muhabir Özkan Aydın'ın anonsu -Babanin kısa konuşması  -Liseli Ali Ekber'in fotoları -Anne Zeynep Yurtseven ile röp -Annenin ölen çocuğunun odasında resmine ve saatine bakarken Haber-Kamera: Özkan AYDIN / IĞDIR, ====================================== Gümüşhane- Bayburt Havalimanı'nın altyapı inşaatı tamamlandı   GÜMÜŞHANE'nin Köse ilçesi Salyazı köyünde, yapımı sürdürülen Gümüşhane- Bayburt Havalimanı'nda altyapı çalışmaları, tamamlandı.
Salyazı - 30.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-3
Detaylar Haber-Kamera: Sinan UÇAR GÜMÜŞHANE-DHA ======================== Karadeniz'de yeni Uzungöl ve Ayder oluşturulacak DOĞU Karadeniz Bölgesi'nde yaz döneminde mevcut talebi karşılayamaz hale gelen dünyaca ünlü Trabzon'daki Uzungöl ile Rize'nin Ayder Yaylası turizm merkezlerine alternatif yeni yer arayışları başlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı her iki kentteki noktalarda doğa turizmi için yapı yoğunluğunun sınırlı tutulacağı yöre mimarisinde örnek işletme modellerinin yer alacağı konaklama ve yeme-içme tesislerinden oluşan örnek yayla modelleri oluşturacak.  Doğu Karadeniz'e son yıllarda başta Ortadoğu olmak üzere çeşitli ülkelerden yılda 4.5 milyon dolayında yerli ve yabancı turist geliyor. Bölge, özellikle yaz aylarında yoğunlaşan ilgiyi karşılayamaz hale geldi. Trabzon Havalimanı'nın yanı sıra Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete girmesi, Rize-Artvin ve Gümüşhane-Bayburt Salyazı havalimanları inşaatlarının da tamamlanacak olması, Yeşil Yol'un da bitirilmesiyle bölgeye yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin daha da artacağı öngörülüyor.
Salyazı - 30.07.2019
Gümüşhane'de havalimanı inşaatında çalışmalar pistte sürüyor
İki kenti havalimanı ile buluşturacak Gümüşhane'nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyünde yapımı süren havalimanında pist ve altyapı çalışmaları 250 kişilik ekiple ara vermeden devam ediyor.
Salyazı - 11.06.2019
Bayburt'ta 17 köyün tapu tescil çalışmaları tamamlandı
DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Bayburt'un Demirözü ilçesinde, "Bayburt Merkez Demirözü Köyleri ve Gümüşhane İli Salyazı Beldesi Arazi Toplulaştırması ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri (TİGH)" işi kapsamında toplam 31 bin 733,660 hektar alanda 17 köyün tapu tescil çalışmalarının tamamlandığını ve tapularının hazırlandığını belirtti.
Salyazı - 29.09.2018
Gümüşhane'de Havalimanı İçin Çalışmalar Sürüyor
İki kenti havalimanı ile buluşturacak olan ve Gümüşhane'nin Köse ilçesine bağlı Salyazı köyünde yapımı süren havalimanı, Gümüşhane'ye 67, Bayburt'a 47 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
Salyazı - 13.06.2018
Gümüşhane-Bayburt Havalimanı Temel Atma Töreni
Ağbal, Salyazı mevkisinde inşa edilecek Gümüşhane-Bayburt Havalimanı'nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın takdir ve teveccühleriyle Gümüşhane ve Bayburt'a büyük bir havalimanı kazandırıldığını söyledi.
title