Salgın araştırması tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten! Virüs dünyaya sadece Çin'den yayılmamış

Salgın araştırması tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten! Virüs dünyaya sadece Çin'den yayılmamış

03.08.2020 16:42 | Son Güncelleme: 03.08.2020 19:01

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, dünya genelinde görülen ilk vakaları inceledi. Sonuçlarda, ülkelerde görülen ilk vakaların yüzde 27'sinin koronavirüsü İtalya'dan, yüzde 22'sinin Çin'den, yüzde 11'nin ise İran'dan ülkelerine getirdiği ortaya çıktı.

200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana 6 ayı aşkın bir süre geçti. Dünya genelinde vaka sayısı 20 milyona, ölü sayısı 700 bine yaklaşırken bilim dünyası virüsün kaynağını ve ilk vaka araştırmaya devam ediyor.

Yeni tip koronavirüsün geçen yılın Aralık ayında Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan'daki bir hayvan pazarında ortaya çıktığı ve buradan dünyaya yayıldığı düşünülüyor.

DÜNYA'DAKİ VAKALARIN DÖRTTE BİRİNDEN FAZLASI İTALYA KAYNAKLI

Ancak, ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri tarafından yapılan yeni bir çalışmada virüsün kaynağı net olarak belirtilmese de dünyaya yayılmasında en büyük pay İtalya'ya sahip. Araştırmaya göre dünyada ülkelerin dört birinden fazlasına virüs İtalya'dan dönenler aracılığıyla giriş yaptı.

ÇİN VE İRAN TAKİP EDİYOR

The Lancet adlı bilimsel dergide yayımlanan çalışmada, araştırmacılar99 ülkede görülen ilk Kovid-19 vakalarını incelendi. Buna göre, ülkelerin yüzde 27'sindeki ilk vakalar İtalya'dan dönen vatandaşları nedeniyle görüldü. İtalya'yı yüzde 22 ile Çin, yüzde 11 ile İran izledi.

Araştırmada, Çin anakarası dışında yer alan 99 ülkenin Kovid-19 vakası bildirdiği ve 75 ülkedeki vakaların hepsinde uluslaraRAsı seyahat geçmişi olduğu bildirildi.

BİRKAÇ ÜLKE TÜM DÜNYAYA YAYDI

CDC'den Dr. Fatimah Dawood, "Bulgularımız, sadece birkaç ülkeden seyahatle Sars-Cov-2'nin ülkelere tüm ülkelere yayıldığını gösteriyor. Koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 11 Mart'ta ilan etmeden önce de pandemi karakteri taşıyordu" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, İtalya'de Kovid-19 vakalarının sayısı 250 bine yaklaşırken ölü sayısı 35 bini geçti.

Salgın araştırması tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten! Virüs dünyaya sadece Çin'den yayılmamış
Haber Yorumları (23)
YAHYA: Hiyjen ihmal eden ülkeler biliniyor zaten.
CEVAT: Sonuç ne..
MUSTAFA: Yorumlara bakıyorum da ne kadar boş bir milletiz. Olm bu kin ne la. Beni ilgilendirmez olayın sorumlusu kesinlikle Çindir yazmış herif veya kadın. Ne la bu? Dünya seferber olmuş nereden nasıl çıktığını araştırıyor. Görüldüğü ilk yerden dolayı adam ilk çini suçlu gösteriyor. Bu neyin kafası? Böyle insanlar yüzünden savaşlar ve salgınlar yıllar sürüyor. Hani derler ya. Ne insanlar gördüm üstünde elbise yok, ne elbiseler gördüm içinde insan yok. Ben onu değiştiriyorum. Ne insanlar gördüm kafası var ama içi yok, ne insanlar gördüm kafası dolu ama otoritesi yok,parası yok. Boş konuşmayı herkes yapar. Şu an ben bile yapıyorum. İcraat hocam. O kadar kişi bunu araştırırken sen gelip "sorumlusu Çindir.!" diyorsan ben de sana kafan boş derim aga. Kusura bakma.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Salgın araştırması tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten! Virüs dünyaya sadece Çin'den yayılmamış - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 21:16:37. #1.15#
title