Sakarya Yerel Kültür Derneğinde Kongre Heyecanı

Sakarya Yerel Kültür Derneğinde Kongre Heyecanı

Sakarya Yerel Kültür Derneğinde Kongre Heyecanı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin 5. Olağan Genel Kurulu, protokolün ve üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin 5. Olağan Genel Kurulu, protokolün ve üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

Ramada Otelde yapılan kongreye, Sakarya milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Zihni Açba, eski Milletvekili Ali İnci, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile yerel kültür derneklerinin üyeleri katıldı.

Kongrede yeniden seçilen mevcut başkan Necmettin Kırık, yaptığı konuşmada, Sakarya Yerel Kültür Derneği olarak tarihi günlerinden birini yaşadıklarını belirterek, 54 kurucu üyeyle 2002 yılında kurulan derneğin, Sakarya ve çevresinde en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu ifade etti.

Kırık, birlik ve beraberlik içinde Sakarya'nın ekonomik, kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamak için çalışmalarını tüm yönetim kurulu, kurucuları ve dernek üyeleriyle sürdüreceklerini anlatarak, 750 yıllık manav kültürünü yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak ve Sakarya ilinin her alanda kalkınmasını sağlayacak projeleri geliştirmek için bugünden itibaren dört elle çalışmaya devam edeceklerinin sözünü verdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title