Sakarya'da Liseli Stajyer Kıza Taciz Rezaleti ile İlgili 7 Kişiye Gözaltı

Sakarya'da Liseli Stajyer Kıza Taciz Rezaleti ile İlgili 7 Kişiye Gözaltı

Sakarya'da vagon fabrikasında staj yapan lise öğrencisi, şirketin doktoru tarafından muayene bahanesiyle tacize uğramıştı. Soruşturma sonrası 7 kişi gözaltına alındı.

Sakarya'da lise öğrencisi 17 yaşındaki K.Y.'nin staj için gittiği vagon fabrikasında uğradığı tacizle ilgili soruşturma başlatıldı. 18 Ocak'ta yaşanan olayın ardından, TÜVASAŞ fabrikası yönetiminin tacizi okula ya da adli birimlere bildirmediği ortaya çıkmıştı.

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Skandaldan haberdar olan okul yönetiminin bilgilendirdiği Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve genç kızın ailesi dün savcılığa suç duyurusunda bulundu.

FABRİKA DOKTORU TACİZ ETTİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde görevli psikologlar gözetiminde ifade veren K.Y., staj yaptığı fabrikada doktora gittiğinde H.Y.'nin kendisini muayene etme bahanesiyle tacizde bulunduğunu anlattı.

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Genç kızın ifadesi üzerine 2 çocuk babası H.Y ile olayı bildikleri halde emniyete bildirmedikleri öne sürülen fabrika yetkililerinin aralarında bulunduğu toplam 7 kişi gözaltına alındı.

PSİKOLOJİK DESTEK VERİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri, mağdur öğrenciye psikolojik destek verileceğini ve davaya müdahil olacaklarını açıkladı.

(Kaynak: Habertürk)